Рівень безробіття в Україні в 2021 р. становитиме 9,1%

У 2021 р. безробіття знизиться та в середньому за рік становитиме 9,1%, а у 2022 р. знизиться до 8,5%, повідомляє Національний банк.

“За прогнозами Національного банку, в поточному році безробіття знизиться та в середньому за рік становитиме 9,1%. З одного боку, відновлення економічної активності сприятиме нормалізації показника, з іншого — зниження гальмуватиметься значним зростанням витрат бізнесу на оплату праці. Проте вже у 2022 р. очікується зниження безробіття до природного рівня – 8,5%”, — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що безробіття у 2021 р. скорочуватиметься помірними темпами та у 2022 р. знизиться до природного рівня.

Подальше пожвавлення економіки та зростання соціальних стандартів підтримуватиме підвищення доходів громадян. Номінальна зарплата у 2021 році зросте на 17,8% і на 9,7% у наступному році; реальна — на 8,6% і на 3,9% відповідно.

Нагадаємо, що директор Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк заявила, що на одне вільне робоче місце в Україні претендують шість безробітних.

Варто зазначити, що Центр Разумкова підрахував, що торік на тлі епідемії коронавірусу в Україні з 8,5% до 9,9% зріс рівень безробіття, а також відбулось падіння реальних доходів українців.

Як вже повідомляло NotaВene, потенціал заощаджень населення як ресурсу для прискорення економічної активності продовжує скорочуватись. “За даними Держстату, доходи населення у 2020 році становили 3 972 млрд гривень, з яких 1/3 або 1 336 млрд гривень — це соціальна допомога та інші поточні трансферти, обсяг яких за минулий рік зріс на 12,2% (порівняно зі зростанням заробітної плати — на 3,7%)”, — пише у Facebook голова ради Національного банку України Богдан Данилишин.

Total
0
Shares
Previous Article

Казахстан починає щеплення населення вакциною власного виробництва QazVac

Next Article

Чистий прибуток Intel в річному вираженні зменшився на 41%

Related Posts
Total
0
Share