Рівень безробіття в Україні сягнув 10%

Національний банк погіршив оцінку рівня безробіття в Україні у минулому році з 9,4% до 9,5%. Про це йдеться у щоквартальному звіті НБУ за січень 2021 р.

За оцінками НБУ, враховуючи збільшення захворюваності восени та нові карантинні обмеження, у IV кварталі рівень безробіття досяг 10%.

Таким чином кожен десятий українець торік залишився без роботи.

Такі високочастотні індикатори свідчать, що попит на робочу силу знизився наприкінці року, частково через сезонність, частково через обережне ставлення фірм до найму нових працівників в очікуванні оголошених урядом планів щодо посилення карантину.

Також знизилася й пропозиція робочої сили. Й хоча повернення економічно неактивного населення до роботи спостерігалося в ІІІ кварталі, цей процес був стриманим — кількість осіб поза робочою силою була на 0,5 млн більшою, ніж торік.

Негативні очікування щодо нових хвиль пандемії та пов’язаних з ними карантинних обмежень могли стати демотивуючим чинником для пошуку роботи частиною населення, особливо в категорії осіб від 40 до 60 років.

За прогнозом НБУ, рівень безробіття у 2021 р. поступово скоротиться до 9,1% (у жовтні 2020 р. НБУ прогнозував 8,6%).

Водночас стрімке зростання витрат бізнесу на оплату праці гальмуватиме цей процес. Подальше пожвавлення економіки і зростання соціальних стандартів буде підтримувати зростання доходів громадян.

Нагадаємо, на сьогодні кількість зареєстрованих безробітних становить 477 тис. осіб, а кількість запропонованих вакансій — 43 тисяч. Таким чином на одне робоче місце претендує 11 безробітних українців.

Як вже повідомляв Nota Вene, за оцінкою НБУ, падіння ВВП України в 2020 р. склало 4,4% в порівнянні з 2019 р. Прогноз зростання економіки в 2021 р. залишається на рівні 4,2%.

В той же час Світовий банк вважає, що у 2021 р. валовий внутрішній продукт України може зрости на 3%, а у 2022 р. — на 3,1%. 


Total
0
Shares
Previous Article

Попит на ювелірні вироби впав до мінімуму з початку спостережень

Next Article

Україна ввела санкції проти китайських інвесторів заводу Мотор Січ

Related Posts
Total
0
Share