Ринок облігацій впав до рівня 1999 р

Рік, що минає, став найгіршим для світового боргового ринку починаючи з 1999 р, повідомляє Financial Times.

Агрегований індекс боргових паперів Barclays, до якого входять випуски державних та корпоративних облігацій різних країн, з початку 2021 р показує негативну прибутковість -4,8%.

Головна причина — швидке прискорення інфляції: боргові папери завжди демонструють гостру реакцію зростання цін.

Падіння боргового ринку багато в чому було обумовлено двома періодами активного розпродажу держоблігацій, пише FT.

На початку року інвестори скидали довгострокові держоблігації в очікуванні якнайшвидшого відновлення економік після ковідних обмежень та зростання цін (так званий ефект “рефляції”).

Восени інвестори почали продавати папери з меншою дюрацією у міру того, як світові центробанки почали давати сигнали про збільшення ключових ставок.

Як зазначає видання, за кілька десятків років ринок облігацій рідко демонстрував таку негативну динаміку. Востаннє це сталося в епоху розквіту доткомів 1999 р, коли індекс Barclays втратив 5,2%.

Нагадаємо, що Європейська комісія представила п’ятирічний план залучення 800 млрд євро на відновлення економіки після коронавірусної кризи за рахунок розміщення облігацій.

ЄС буде залучати кошти за програмою NextGenerationEU, орієнтованої на подолання економічної і соціальної шкоди від пандемії коронавірусу. Програма була прийнята в кінці 2020 р., це частина загального плану відновлення Європи на 1,8 трлн євро.

Як вже повідомляло NotaВene, Міністерство фінансів України підвищило прогноз виплат за державним боргом у 2022 р на 12,7 млрд грн — до 438,49 млрд грн.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна вдвічі скоротила експорт меду

Next Article

Мінекономіки погіршило прогноз зростання ВВП у 2022 р

Related Posts
Читать дальше

Регулятор погодив підвищення тарифів на вантажні перевезення залізницею

Державна регуляторна служба погодила проєкт наказу Міністерства інфраструктури щодо підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення, повідомляє URM.  6…
Total
0
Share