Рік, що минає, став найгіршим для світового боргового ринку починаючи з 1999 р, повідомляє Financial Times.
Агрегований індекс боргових паперів Barclays, до якого входять випуски державних та корпоративних облігацій різних країн, з початку 2021 р показує негативну прибутковість -4,8%.
Головна причина — швидке прискорення інфляції: боргові папери завжди демонструють гостру реакцію зростання цін.
Падіння боргового ринку багато в чому було обумовлено двома періодами активного розпродажу держоблігацій, пише FT.
На початку року інвестори скидали довгострокові держоблігації в очікуванні якнайшвидшого відновлення економік після ковідних обмежень та зростання цін (так званий ефект “рефляції”).
Восени інвестори почали продавати папери з меншою дюрацією у міру того, як світові центробанки почали давати сигнали про збільшення ключових ставок.
Як зазначає видання, за кілька десятків років ринок облігацій рідко демонстрував таку негативну динаміку. Востаннє це сталося в епоху розквіту доткомів 1999 р, коли індекс Barclays втратив 5,2%.
Нагадаємо, що Європейська комісія представила п’ятирічний план залучення 800 млрд євро на відновлення економіки після коронавірусної кризи за рахунок розміщення облігацій.
ЄС буде залучати кошти за програмою NextGenerationEU, орієнтованої на подолання економічної і соціальної шкоди від пандемії коронавірусу. Програма була прийнята в кінці 2020 р., це частина загального плану відновлення Європи на 1,8 трлн євро.
Як вже повідомляло NotaВene, Міністерство фінансів України підвищило прогноз виплат за державним боргом у 2022 р на 12,7 млрд грн — до 438,49 млрд грн.