Ринок нафти пережив найбільший за рік обвал котирувань

Ціни на нафту впали більш ніж на 5% після того як ОПЕК + погодилася збільшити видобуток. Це стало найбільшим добовим падінням котирувань з кінця березня поточного року. Рішення країн-експортерів нафти викликало стурбованість в зв’язку з новою хвилею пандемії COVID-19 в багатьох країнах, повідомляє Reuters.

Ринок нафти пережив найбільший за рік обвал котирувань на тлі падіння фондових індексів по всьому світу і рішення країн ОПЕК + збільшити видобуток всупереч третьої хвилі пандемії. Ф’ючерси на сорт Brent подешевшали на 7,2% — максимальну величину з червня 2020 р.

Вартість американського еталонного сорту WTI впала 7,8%, що також стало рекордним обвалом за останні 13 місяців. Втративши 10 доларів за чотири дні, котирування опустилися до 65,8 дол. за барель.

“Довгострокові, вільні і додаткові виробничі потужності в країнах ОПЕК + є ключовою причиною того, що ми знову бачимо зниження цін на нафту, — стверджує аналітик Julius Baer Карстен Менкен. — Ми як і раніше впевнені в тому, що ринок нафти перебуває у фінальній фазі підйому”.

Число нових випадків Covid-19 в світі продовжує зростати вісім тижнів поспіль, в той час як нові спалахи охоплюють навіть країни, де вакциновано більше половини населення. У Великій Британії кількість хворих зросла на 46% за тиждень і досягла 50 тис. людей в день; в Португалії влада знову ввела комендантську годину в епіцентрах пандемії, а Австралія, де на локдауні знаходиться половина населення, продовжила обмежувальні заходи в штаті Вікторія.

Вибухове зростання захворюваності фіксує Індонезія, де встановлені нові рекорди з початку пандемії (більше 25 тис. чоловік в день), а також країни Африки, в тому числі Уганда, де на 42 дня введено загальнонаціональний локдаун.

Як вже повідомляло NotaВene, 18 липня міністри країн ОПЕК+ у режимі відеоконференції домовилися збільшувати видобуток нафти на 400 тис. барелів щодоби, починаючи з серпня 2021 р.

“З огляду на поточні основи ринку нафти та консенсус щодо його перспектив, зустріч вирішила: налаштувати збільшення загального виробництва на 0,4 мб / день щомісяця, починаючи з серпня 2021 р, до поступового припинення коригування виробництва на 5,8 мб / день, а в грудні 2021 р оцінювати розвиток ринку та результати діяльності країн-учасниць”, — йдеться у повідомленні ОПЕК.

У документі зазначається, що було досягнуто домовленості намагатися повністю припинити коригування видобутку нафти до кінця вересня 2022 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Споживання електроенергії через спеку за тиждень зросло на 5,7%

Next Article

Україна за півроку збільшила видобуток вугілля на 16,6%

Related Posts
Total
0
Share