Ринок міжнародного туризму у третьому кварталі зріс на 58%

Число міжнародних туристичних поїздок в третьому кварталі 2021 р зросло порівняно з тим же періодом 2020 р на 58%, але залишається на 64% менше, ніж до пандемії, повідомляє Всесвітня туристична організація ООН (UNWTO).

“У липні-вересні 2021 р кількість туристів, які прибули в інші країни не менше ніж на одну ніч, зросла на 58% порівняно з тим же періодом 2020 р. Але залишилося на 64% менше, ніж у третьому кварталі 2019 р. Найкращі показники відновлення міжнародного туризму зафіксовано у Європі — там він знизився у третьому кварталі на 53% порівняно з тим самим періодом 2019 р”, — зазначає UNWTO.

За даними організації, із січня по вересень кількість міжнародних туристичних прибуттів у світі знизилася на 20% порівняно з 2020 р, тоді як у першому півріччі цей показник становив мінус 54%. У частині регіонів — Південній та Середземноморській Європі, Карибському Басейні, Північній та Центральній Америках — він перевищив рівень 2020 р. У деяких країнах Європи кількість туристських прибуттів наблизилась до результатів 2019 р, а іноді навіть перевищувала їх.

“Зростання попиту пов’язане з успіхами вакцинації та ослабленням обмежень на в’їзд у багатьох країнах. У Європі цифровий сертифікат ЄС Digital Covid допоміг полегшити пересування в межах Євросоюзу, що дозволило задовольнити попит, що відкладався багато місяців, через обмеження поїздки. Кількість прибуттів у січні-вересні 2021 р було лише на 8% нижче за аналогічний період 2020 р, але все ще на 69% нижче, ніж у 2019 р”, — повідомляє організація.

Незважаючи на зростання в третьому кварталі, нерівномірні показники вакцинації та нові штами коронавірусу можуть вплинути на і так повільне відновлення. Економічні проблеми можуть знизити попит. UNWTO очікує, що за підсумками 2021 р зниження кількості міжнародних туристичних прибуттів становитиме 75% до рівня 2019 р. Так само воно було і в 2020 р.

“Дані за третій квартал обнадіюють. Але кількість прибуттів, як і раніше, на 76% нижче, ніж було до пандемії, а різні регіони світу показують дуже нерівномірні результати. Через черговий стрибок захворюваності та появи нових варіантів вірусу ми повинні продовжувати роботу щодо забезпечення рівного доступу до щеплень, координувати вимоги щодо в’їзду, використовувати цифрові сертифікати вакцинації для того, щоб зробити подорожі доступнішими та підтримати туристичну галузь”, — заявив генеральний секретар UNWTO Зураб Пололікашвілі.

Нагадаємо, що єврокомісар Тьєррі Бретон, відповідальний за вакцинацію, презентував 28 березня європейський сертифікат здоров’я. Сертифікат можна буде завантажити на смартфон або надрукувати в паперовій версії, він буде діяти з 15 червня 2021 р.

Як вже повідомляло NotaВene, кількість туристів, що відвідали Україну протягом дев’яти місяців поточного року зросла на 12,6% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

“Відбулася переорієнтація основних туристичних ринків для України. Станом на жовтень 2021 р країну відвідали 70% європейців, 25,5% туристів з країн Азії, 3% — туристи з Північної Америки, 1,4% з країн Африки, 0,6% та 0,2% з Океанії та Південної Америки відповідно”, — йдеться в повідомленні Державного агентства розвитку туризма.

Варто зазначити, що світова економіка в 2021 р через скорочення туризму втратить до 2,4 трлн дол.

Для туристичного сектору початок другого року пандемії видався навіть ще більш важким, ніж 2020 р — глобальний туристичний потік скоротився на 88% в порівнянні з допандемічним рівнем, після того як в 2020 р впав на три чверті.

Непрямі наслідки цього спаду ще більш руйнівні, оскільки робоча сила і капітал залишаються невикористаними: за оцінками Всесвітньої туристської організації, під ударом опинилися 100-120 млн робочих місць. Сектор відрізняється низькими бар’єрами входу, в силу чого в ньому працює багато молоді і жінок.

Total
0
Shares
Previous Article

Торгівля агропродукцією з країнами Азії зросла на 20%

Next Article

Британія заблокуватиме угоду компанії Meta щодо купівлі сервісу Giphy

Related Posts
Total
0
Share