Ринок M&A встановив світовий рекорд – $2,4 трлн

Глобальна активність у сфері злиттів і поглинань (M&A – мerging and acquisition) в травні досягла рекордного рівня третій місяць поспіль. Вартість угод, оголошених з січня по травень, досягла рекордних 2,4 трлн доларів США, повідомляє Reuters.

За оцінкою агентства, цьому посприяли низькі процентні ставки, різке зростання акцій і високий інтерес до укладання угод в секторах, які отримали імпульс від пандемії COVID-19.

Згідно з даними Refinitiv, загальна вартість незавершених і завершених угод, оголошених за період з січня по травень, досягла 2,4 трлн дол., що є рекордним показником. Минулого місяця було зареєстровано угод на суму 532,9 млрд дол., що є максимальним показником за травень.

За п’ять місяців було укладено 428 угод на суму понад 1 млрд дол. в порівнянні зі 131 за аналогічний період минулого року.

У Сполучених Штатах цього року обсяг угод злиттів і поглинань склав 1,3 трлн дол., а в Європі та Азійсько-Тихоокеанському регіоні — 411 млрд дол. і 387 млрд дол. відповідно.

Аналітики заявили, що найбільші у світі приватні інвестиційні компанії залучили великі суми капіталу за останні кілька років, що сприяло різкому зростанню активності у сфері злиттів і поглинань.

Злиття Warner Media і Discovery, що належать AT & T, де працюють такі мережі, як HGTV і TLC, є найбільшою операцією року, оскільки корпоративна вартість нової об’єднаної компанії становить понад 120 млрд дол.

Технологічний сектор, на який зазвичай припадає велика частина обсягів угод кожен квартал, продовжував лідирувати і цього року — в цьому секторі було оголошено про угоди на суму 503 млрд дол. Обсяги злиттів і поглинань в промисловому секторі склали 255,1 млрд дол., а обсяг фінансових послуг — 250 млрд дол.

Угоди з компаніями з порожніми чеками або SPAC також досягли рекордних 348 млрд дол. в період з січня по травень.

Генеральний директор Flippa.com Блейк Хатчінсон вважає, що активність у сфері злиттів і поглинань буде залишатися високою до кінця року.

“Немає жодних свідчень сенсаційних змін в ринкових умовах в найближчому майбутньому. Я відчуваю, що злиття і поглинання у сфері харчових продуктів та напоїв і електронної роздрібної торгівлі після консолідації будуть процвітати”, — сказав він.

Нагадаємо, що у першому кварталі поточного року обсяг M & A в світі досяг 1,3 трлн дол., що стало рекордним показником з 1980 р.

Як вже повідомляло NotaВene, економічний вплив пандемії COVID-19 зупинив зростання ринку злиття та поглинання в Україні, яке тривало упродовж трьох років поспіль: вартість угод M&A зменшилася на 62% до 925 млн дол. у 2020 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Поставки персональних комп'ютерів в Західній Європі підскочили на 48%

Next Article

Прикордонний тариф ЄС на викиди вуглецю торкнеться не тільки сталі

Related Posts
Total
0
Share