Ринок криптовалют просідає під регуляторним тиском

Дві найбільші криптовалютні біржі Huobi і Binance призупинили реєстрацію користувачів з Китаю, підкорившись новим вимогам Пекіна. Користувачі з Гонконгу поки можуть створювати облікові записи, повідомляє Bloomberg.

Криптовалютні біржі Huobi і Binance заборонили трейдерам реєструвати нові облікові записи, використовуючи номери мобільних телефонів з материкового Китаю після того як китайський центробанк заявив 24 вересня, що всі пов’язані з криптовалютою транзакції тепер вважаються незаконною фінансовою діяльністю. При цьому жителі Гонконгу поки ще можуть реєструвати нові акаунти.

Представник Huobi відмовився від коментарів. Представник Binance підтвердив, що компанія більше не проводить обмінних операцій в Китаї і блокує доступ до майданчика для китайських IP-адрес — при цьому він не став коментувати заборону на реєстрацію з китайськими номерами телефонів. “Binance дуже серйозно ставиться до своїх зобов’язань щодо дотримання нормативних вимог і прагне слідувати директивам місцевих регулюючих органів, де б ми ні працювали”, — заявив представник компанії в електронному листі.

Найбільш поширені світові криптовалюти відреагували стійким падінням, і їх вартість знижується другий тиждень поспіль. На сьогодні котирування першої п’ятірки криптовалют лишаються негативними.  

Джерело: coinranking.com

Нагадаємо, минулого тижня Пекін оприлюднив спільну заяву центробанку – Народного банку КНР і ще 9 державних відомствами, включаючи міністерство громадської безпеки КНР про тотальну заборону обігу криптовалют. , яка стала кульмінацією багаторічного.

В документі повідомляється про заборону офшорним криптобіржам і майданчикам обслуговувати резидентів КНР, зокрема, навіть наймати китайських громадян на будь-які посади в таких компаніях, в тому числі у сферу маркетингу, платіжних систем та технологічний сектор. Нарешті центробанк Китаю прямо заборонив обіг будь-яких криптовалют як таких, що не є фіатними валютами. А «бізнес, пов’язаний із віртуальними валютами, вважається незаконною фінансовою діяльністю», – йдеться в заяві Народного банку КНР. Ця заява стала кульмінацією багаторічних спроб закрити стихійний криіптовалютний ринок.

В червні цього року уряд КНР заборонив своїм банкам та біржам обслуговувати операції із криптовалютами, а також вирбляти – «майнінг» таких валют. У червні цього року Huobi заборонила існуючим китайським користувачам брати участь в торгах по ризикованих продуктах.

Всередині самого Китаю операції з криптовалютами були заборонені ще в 2019 р. Після цього торгівля цифровими активівами, транзакції між криптовалютами перемістились онлайн через закордонні майданчики. Змінити реєстрацію з КНР на більш дружні юрисдикції в Сінгапурі і на Мальті  змушені були дві з найбільших китайських криптобіржі Huobi і Binance після того, як в 2017 р. влада КНР заборонили місцевим біржам спільні торги по фіатним грошам і криптоактивам.  

Тим не менш, Bloomberg зазначає, що наразі поки нічого не свідчить про те, що вже зареєстровані китайські користувачі втратили можливість працювати з Huobi і Binance, так само як із OKEx – ще одніє з трьох найбільших створених в Китаї криптобірж. До того ж, OKEx все ще дозволяє реєструвати акаунти з мобільними номерами з материкового Китаю. Пекін не є поодиноким у прагненні припинити діє криптовалютного ринку, хоча й вживає найбільш радикальних заходів.   

Зазначимо,  що ще в серпні 2021 р. голова комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) Гері Генслер закликав Конгрес розширити повноваження відомства в області регулювання торгівлі і кредитування криптовалютою, а також роботи криптовалютних платформ. Генслер казав, що у комісії недостатньо засобів для захисту інвесторів. За його словами, кріптовалютний ринок в даний час схожий на Дикий Захід.

У грудні 2020 р. Об’єднання по боротьбі з фінансовими злочинами запропонувало нові правила, які спростять федеральному уряду США відстеження транзакцій з біткоіном в рамках одного з небагатьох кроків з моніторингу ринку криптовалюти. Тоді ж відзначалось, що в той час як інші ринки цінних паперів перебувають під прямим контролем федеральних регуляторів, немає єдиного регулятора, який би відповідав за нагляд за криптовалютою як фінансовим ринком. У той же час на початку поточного року ринок криптовалюти досяг капіталізації в 2 трлн дол.

Як вже повідомляло NotaВene, 20 серпня кріптовалютная біржа Binance повідомила, що вводить більш строгі правила перевірки даних клієнтів з метою боротьби з відмиванням грошей.

На цей крок Binance пішла вимушено під тиском регулюючих органів різних країн, яке не слабшає вже кілька місяців. На найбільшу в світі кріптоплатформу обрушилися попередження фінансових регуляторів з усім світу: від Великобританії, Німеччини, Італії, Нідерландів і центробанку ЄС до США, Індії та Японії. Всі вони стурбовані використанням віртуальної валюти для відмивання грошей і ризиками для споживачів. В результаті біржа, холдингова компанія якої зареєстрована на Кайманових островах, скоротила кількість пропонованих продуктів і заявила, що має намір поліпшити відносини з регуляторами різних країн.

Total
0
Shares
Previous Article

Укрзалізниця перевезла за 8 місяців 55 млн пасажирів

Next Article

Реальна зарплата за рік зросла на 10,9%

Related Posts
Total
0
Share