Ринок контейнерних перевезень сповільнив зростання

Глобальний попит на контейнерні перевезення у жовтні поточного року зменшився проти аналогічного періоду минулого року на 2,1 % — до 15,1 млн TEU, повідомляє статистичний сервіс Container Trade Statistics (CTS).

Обсяг ринку у жовтні, як і раніше, перевищує рівень допандемічного 2019 р, проте відрив скоротився до 3,6 % у порівнянні з 6,7 % за підсумками першого півріччя.

Європейський імпорт у жовтні 2021 р становив майже 3 млн TEU, збільшившись на 6 % у порівнянні з аналогічним місяцем минулого року та на 10 % — до рівня жовтня 2019 р.

Водночас обсяги контейнерного експорту скоротилися у порівнянні з минулим роком на 6 % — до 2,6 млн TEU, проте все ще перевищують майже на 9% докризовий рівень.

Обсяги контейнерного імпорту в Азію в жовтні скоротилися на 4,7 % рік до року і вперше цього року виявилися нижчими за рівень аналогічного періоду 2019 р. Контейнерний експорт склав 8,9 млн TEU, збільшившись у порівнянні з 2020 р та 2019 р на 0,6% та 11 % відповідно.

Глобальний попит на контейнерні перевезення у першому півріччі 2021 р збільшився у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 13,5% — до 88,65 млн TEU.

Нагадаємо, що світовий лідер у контейнерних перевезеннях та в управлінні портами датська компанія A.P. Moeller-Maersk відзвітувала про рекордний у своїй 117-річній історії квартал.

Maersk повідомила, що в третьому кварталі виторг групи збільшився до 16,6 млрд доларів США (+68% рік до року). Її прибуток до відрахування відсотків, податків та амортизації (EBITDA) зріс утричі, до 6,9 млрд дол., а операційний прибуток (EBIT) — майже вп’ятеро, до 5,9 млрд дол.

Як вже повідомляло NotaВene, у вересні 2021 р основний індекс морських навалювальних вантажів Балтійської біржі зріс до найвищого рівня за 13 років.

Варто зазначити, що індекс вартості фрахту Baltic Dry, що відслідковує ціни на морські перевезення насипних і навалочних вантажів по всьому світу, піднявся до максимальної позначки за 11 років.

Total
0
Shares
Previous Article

Позитивне сальдо торгівлі агропродукцією складає 17,5 млрд дол.

Next Article

Мінфін підняв ставки гривневих ОВДП

Related Posts
Total
0
Share