Близько 2850 компаній, включаючи SPAC, із січня залучили сумарно більше 600 млрд доларів США під час первинних розміщень акцій, повідомляє агентство Bloomberg.
За шість тижнів до 2022 р ринку IPO вже вдалося побити два рекорди — за кількістю угод та їх обсягом. Попередній максимум було зафіксовано у 2007 р.
Бізнес зумів скористатися ситуацією, коли світові центробанки вливали в економіку величезні обсяги ліквідності, а уряди вживали багатомільярдні пакети заходів для захисту від наслідків пандемії.
Локомотивом ринку IPO Bloomberg називає американського виробника електромобілів Rivian Automotive, який цього місяця залучив майже 12 млрд дол. Компанією-важковаговиком на біржі в Азії виявився китайський оператор стільникового зв’язку China Telecom (8,4 млрд дол.). Найкращий результат у Європі показала польська компанія з доставки посилок InPost SA (3,2 млрд дол).
Серед стримувальних факторів для подальшого буму IPO Bloomberg називає контроль, що посилився, з боку регуляторів, який охолодив інтерес до залучення капіталу через SPAC-компанії. Ще один удар завдала китайська влада, посиливши вимоги до IT-сектору та правила проведення IPO за кордоном.
Нагадаємо, що за першу половину 2021 р компанії по всьому світу залучили на IPO рекордні 350 млрд доларів США. Особливою популярністю користувалися онлайн-ритейлери і фірми, що займаються відновлювальною енергетикою. Буму первинних розміщень сприяли зростання фондових ринків і активність приватних інвесторів.
Як вже повідомляло NotaВene, стартап Grammarly, який заснували уродженці України, у ході нового раунду отримав оцінку 13 млрд доларів США. Всього два роки тому сервіс, який допомагає перевірити правопис у текстах англійською мовою, став “єдинорогом”. Сервіс покращення текстів Grammarly залучив 200 млн дол. інвестицій, а його оцінка досягла 13 млрд дол.