Ринок IPO у 2021 р оновив одразу два рекорди

Близько 2850 компаній, включаючи SPAC, із січня залучили сумарно більше 600 млрд доларів США під час первинних розміщень акцій, повідомляє агентство Bloomberg.

За шість тижнів до 2022 р ринку IPO вже вдалося побити два рекорди — за кількістю угод та їх обсягом. Попередній максимум було зафіксовано у 2007 р.

Бізнес зумів скористатися ситуацією, коли світові центробанки вливали в економіку величезні обсяги ліквідності, а уряди вживали багатомільярдні пакети заходів для захисту від наслідків пандемії.

Локомотивом ринку IPO Bloomberg називає американського виробника електромобілів Rivian Automotive, який цього місяця залучив майже 12 млрд дол. Компанією-важковаговиком на біржі в Азії виявився китайський оператор стільникового зв’язку China Telecom (8,4 млрд дол.). Найкращий результат у Європі показала польська компанія з доставки посилок InPost SA (3,2 млрд дол).

Серед стримувальних факторів для подальшого буму IPO Bloomberg називає контроль, що посилився, з боку регуляторів, який охолодив інтерес до залучення капіталу через SPAC-компанії. Ще один удар завдала китайська влада, посиливши вимоги до IT-сектору та правила проведення IPO за кордоном.

Нагадаємо, що за першу половину 2021 р компанії по всьому світу залучили на IPO рекордні 350 млрд доларів США. Особливою популярністю користувалися онлайн-ритейлери і фірми, що займаються відновлювальною енергетикою. Буму первинних розміщень сприяли зростання фондових ринків і активність приватних інвесторів.

Як вже повідомляло NotaВene, стартап Grammarly, який заснували уродженці України, у ході нового раунду отримав оцінку 13 млрд доларів США. Всього два роки тому сервіс, який допомагає перевірити правопис у текстах англійською мовою, став “єдинорогом”. Сервіс покращення текстів Grammarly залучив 200 млн дол. інвестицій, а його оцінка досягла 13 млрд дол.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна за рік скоротила випуск коксу на 10%

Next Article

До України прибуло перше судно з вугіллям зі США

Related Posts
Total
0
Share