Річна інфляція у єврозоні оновила історичний максимум

Річна інфляція в єврозоні за підсумками січня 2022 р., за попередньою оцінкою, становила 5,1%, що стало максимальним показником за всю історію спостережень, повідомляє Євростат.

У грудні 2021 р. річна інфляція в єврозоні склала 5%. У місячному вираженні споживчі ціни у єврозоні у січні зросли на 0,3%.

Найбільшу річну інфляцію серед країн єврозони зафіксовано у Литві (12,2%), Естонії (11,7%), Словаччини та Бельгії (по 8,5%). Найменше споживчі ціни зросли на Мальті (3,8%), у Фінляндії та Португалії (по 3,4%) та у Франції (3,3%).

Найбільший внесок у зростання споживчих цін зробили ціни на енергоносії (+28,5% проти зростання 25,9% у грудні). Зростання цін на продукти харчування, алкоголь і тютюнові вироби склало 3,6% (3,2% у грудні), послуги подорожчали на 2,4%, а несировинні промислові товари стали дорожчими на 2,3% (2,9% у грудні ).

Нагадаємо, що річна інфляція в єврозоні у вересні 2021 р. пришвидшилася з 3% в серпні до 3,4%, що стало максимальним показником з вересня 2008 р., коли річна інфляція склала 3,6%.

Слід зазначити, що рівень інфляції у Великій Британії підскочив до найвищого рівня з 1992 р. — ціни у грудні зросли на 5,4% рік до року. Це вище за очікування економістів, які прогнозували інфляцію на рівні 5,2%.

Як вже повідомляло NotaВene.news, інфляція продовжує зростати у всьому світі: темпи зростання цін у США — найбільшій економіці світу — у 2021 р. досягли 7%. Це максимум із середини 1982 р., коли адміністрації президента Рейгана щойно вдалося приборкати стагфляцію.

Як розповідає NotaВene.news в окремому матеріалі, світовий дефіцит ключових товарів, зростання цін та інфляція у США — все це тисне на національні валюти та ціни на внутрішніх ринках, створюючи соціальні та економічні виклики країнам із низькою купівельною спроможністю. Це вже реалізований ризик нерівномірного відновлення світової економіки. У 2022 р. перед економіками, що розвиваються, повстануть нові ризики.

Total
0
Shares
Previous Article

Стартова ціна сільгоспземель зросла на 430%

Next Article

Акції Meta впали майже на чверть

Related Posts
Читать дальше

Укрзалізниця змінює тимчасово виконуючого обов’язків голови правління

Наглядова рада АТ “Укрзалізниця” задовільнила заяву про звільнення тимчасово виконуючого обов’язки голови правління Івана Юрика. Новим тимчасово виконуючим…
Total
0
Share