Рейтинг найшвидше зростаючих брендів очолив TikTok

У TikTok з'явиться власний сервіс електронних платежів

Британська консалтингова компанія Brand Finance представила черговий щорічний рейтинг 500 найдорожчих, найсильніших та найшвидше зростаючих брендів світу. У номінації найшвидше зростаючих торгових марок китайський відеосервіс TikTok змістив американського виробника електромобілів Tesla.

У топ-5 найдорожчих брендів свої позиції зміцнили провідні технологічні корпорації: Apple (перше місце, 355 млрд дол., +35%), Amazon (друге місце, 350 млрд дол., +37%), Google (третє місце, 263 млрд дол., +37) %) і Microsoft (четверте місце, 184 млрд дол., +31%). На п’яте місце з торішнього шостого піднялася найбільша роздрібна мережа США та світу Walmart (112 млрд дол., +20,5%).

Очікуване зростання вартості було відзначено у фармацевтичних брендів, особливо виробників вакцин для захисту від COVID-19.

У рейтингу найсильніших брендів світу дослідники Brand Finance оцінюють комбінацію таких факторів як інвестиції в маркетинг, якість акціонерного капіталу, ефективність бізнесу. Якість акціонерного капіталу оцінюється за міжнародною методикою за допомогою опитування близько 100 тис. респондентів у 35 країнах та 30 секторах. До п’ятірки найсильніших брендів світу цього року увійшли китайський WeChat (перше місце), американські Coca-Cola, Google та YouTube (друге-четверте місця) та південнокорейський інтернет-пошуковик Naver (п’яте місце).

У рейтингу найшвидше зростаючих брендів світу перше місце зайняв китайський TikTok: його оцінна вартість зросла з минулого року більш ніж утричі — з 18,7 млрд дол. до 59 млрд дол., що допомогло йому одразу зайняти 18-е місце у загальносвітовому рейтингу найдорожчих брендів.

Нагадаємо, що за оцінкою консалтингової компанії Brand Finance, в 2021 р. найбільш швидкозростаючим брендом стала Tesla, оцінка якої з 2020 р. збільшилася на 158%, до 32 млрд дол.

Найдорожчими брендами стали Apple, Amazon і Google. Apple вдалося вперше з 2016 р. піднятися на першу сходинку рейтингу, збільшивши оцінку бренду на 87% до 263,4 млрд дол. завдяки стратегії диверсифікації — замість продажів iPhone компанія розширила власні сервіси.

Як вже повідомляло NotaВene, у вересні минулого року відеосервіс TikTok подолав важливу віху. Компанія заявила, що її платформу щомісяця відвідує понад один мільярд активних користувачів. Величезна популярність TikTok вже надихнула YouTube і Facebook запустити аналогічні сервіси, які, тим не менш, не знайшли такої широкої популярності.

Total
0
Shares
Previous Article

Квартальна виручка Microsoft зросла на 20%

Next Article

ФРС залишила ставку без змін

Related Posts
Total
0
Share