Реальна зарплата зросла за рік на 12%

Реальна заробітна плата в Українi зросла у грудні на 11,9% відносно грудня 2021 р., найбільше — у сільському господарстві та готельно-ресторанному бізнесі, повідомляє Державна служба статистики.

У порівнянні з листопадом, реальна заробітна плата у грудні зросла на 21,5%. Середня заробітна плата штатного працівника у грудні 2021 р. становила 17453 грн — це у 2,7 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (6500 грн). 

Порівняно із листопадом середня заробітна плата збільшилася на 22,2%, а за останні 12 місяців (відносно грудня 2020р.) — на 23,1%.

Слід зазначити, що рівень зарплат у грудні традиційно зростає, адже на цей період припадають додаткові виплати працівникам, зокрема — річних премій. Крім того, базою порівняння є “пандемічний” 2020 р., коли не всі галузі бізнесу мали змогу відновити свою діяльність.

Серед галузей, найбільше протягом року зросли зарплати у сфері сільського господарства (+48%) та готельно-ресторанного бізнесу (+42%).

Найвищу зарплату у грудні отримували працівники у фінансах (31 тис. грн) та ІТ (30 тис. грн).

За регіонами, Київ тримає першість з середньою зарплатою у 26,8 тис. грн. За ним розташувалися Миколаївська та Київська області. Найменше отримують мешканці Кіровоградської та Чернігівської областей — близько 13-14 тис. грн.

Нагадаємо, що тіньовий фонд оплати праці в Україні оцінюється в 500 млрд гривень на рік.

Як вже повідомляло NotaВene, сервіс таксі Uber надасть британським водіям статус працівників компанії. Понад 70 тис. водіїв отримають деякі пільги, включаючи мінімальну заробітну плату, оплачувану відпустку та пенсійні внески. Раніше Uber кваліфікував водіїв як незалежних підрядників.

Total
0
Shares
Previous Article

Північний потік 2 не є стоп-краном для Путіна

Next Article

Імпорт зрідженого газу до Європи побив історичний рекорд

Related Posts
Total
0
Share