Рада вводить ПДВ на онлайн-послуги компаній-нерезидентів

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт №4184, який вводить податок на додану вартість на онлайн-послуги компаній-нерезидентів. Це означає, що для іноземних онлайн-сервісів, якими користуються українці, на зразок Facebook, Netflix, Steam і окремих сервісів Google, Apple і Amazon, запрацює податок в 20%, повідомляє Фінбаланс.

Документ доповнює статтю 208 Податкового кодексу (щодо оподаткування послуг нерезидентів, які поставляються на території України) нормою про оподаткування електронних послуг. Згідно з нею, електронні послуги, які компанії-нерезиденти надають фізичним особам на території України, обкладаються ПДВ (20%).

Компанія-нерезидент — це компанія, у якої немає в країні постійного представництва. Щоб надавати послуги українцям, вона повинна зареєструватися в українських податкових органах як платник ПДВ.

У той же час, з кодексу виключають норму про “податок на іноземну рекламу”, тобто, українські юридичні особи та ФОП не повинні будуть платити 20% податку при купівлі електронних послуг у іноземних компаній.

Раніше один з авторів цієї ініціативи, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев публікував в Telegram інфографіку про те, як будуть працювати норми цього документу. Зокрема, в ній є дані про те, які послуги будуть вважатися електронними, а які — ні (в першому випадку працює податок, який вводиться новим законом). 

Як вже повідомляло NotaВene, що прийняти закон зовсім не означає, що компанії-нерезиденти почнуть ділитися своїми доходами з українським бюджетом. Фінансовий моніторинг обсягів інтернет-послуг, що надаються нерезидентами України на території її юрисдикції, справа не проста. Не кажучи вже про те, що для того щоб змусити транснаціональних інтернет-гігантів платити податки, Україні потрібно мати сучасне законодавство про конкуренцію, ефективний антікомонопольний регулятор і, нарешті, довіру до судової системи.

Total
0
Shares
Previous Article

Уряд схвалив законопроєкт про охорону географічних зазначень для агропродукції

Next Article

У Запорізькій області запрацювала одна з найпотужніших ВЕС в Європі

Related Posts
Total
0
Share