Рада визначилась з об’єктами держвласності, що не підлягають приватизації

Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.

Документом пропонується затвердити такі переліки об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації: акціонерних товариств, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, не може бути меншою ніж 50 % + 1 акція (9 об’єктів); господарських товариств та об’єднань, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, становить 100 %, державних комерційних та казенних підприємств (74 об’єктів); об’єктів культури та спорту (133 об’єкти); державних підприємств, що можуть бути перетворені в господарські товариства (102 об’єкти); об’єктів лісового господарства (341 об’єкт).

У документі зазначається, що об’єкти включалися до переліків відповідно до критеріїв щодо заборони приватизації, встановлених статтею 4 закону “Про приватизацію державного і комунального майна” та з урахуванням пропозицій суб’єктів управління об’єктами державної власності, що надавалися в межах групування держпідприємств за переліками відповідно до стратегічного бачення поводження з ними.

Таким чином, до зазначених переліків включені об’єкти, функції яких не можуть у повній мірі виконуватись суб’єктами господарювання недержавного сектору. Йдеться про підприємства, що забезпечують енергетичну незалежність та обороноздатність держави, є природними монополіями та діяльність яких має критично важливе значення для суспільства.

Відповідно до додатку 1, частка України не може бути меншою 50% +1 акція, зокрема, в таких підприємствах: НАК “Нафтогаз України”, державна акціонерна холдингова компанія “Артем”, “Укрпошта” та “Укрзалізниця” та ін.

Відповідно до додатку 2, не підлягатимуть приватизації, зокрема, такі підприємства: “Енергоатом”, “Укргідроенерго”, “Укренерго”, Оператор ГТС, Чорнобильська АЕС та ін.

Відповідно до додатку 3, не підлягатимуть приватизації, зокрема, такі об’єкти: ДП “Національний цирк України”, ДП “Національний центр Олександра Довженка”, Національне видавництво дитячої літератури “Веселка”, Національний заповідник “Хортиця”, Національний музей Тараса Шевченка та ін.

Відповідно до додатку 4, не підлягатимуть приватизації, але можуть бути перетворені в господарські товариства, зокрема, такі об’єкти: ДП “Рубін”, ДП “Харківський завод спеціальних машин”, ДП “Львівський бронетанковий завод” та ін.

Відповідно до додатку 5, не підлягатимуть приватизації, зокрема, такі об’єкти лісового господарства: Ялтинський гірсько-лісовий заповідник, Шацький національний природний заповідник та ін.

Нагадаємо, Верховна Рада у другому читанні та в цілому підтримала законопроєкт, що розблоковує велику приватизацію. Законопроєкт №4543 “Про внесення зміни до розділу V “Прикінцеві та перехідні положення” закону України “Про приватизацію державного і комунального майна” щодо приватизації об’єктів великої приватизації” підтримали 257 народних депутатів.

Як вже повідомляв NotaВene, голова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко стверджує, що першою серед великих держпідприємств буде виставлена на продаж Об’єднана гірничо-хімічна компанія — один із найбільших виробників титану в світі.

“Першою буде “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” — один із найбільших виробників титану в світі. Стартова ціна буде близько трьох-чотирьох мільярдів гривень. Це компанія експортно орієнтована, її продукцію купують по всьому світу, тож це хороший актив для іноземних інвесторів”, — заявив Сенниченко.

Total
0
Shares
Previous Article

АМКУ оштрафував мережі АЗС групи Приват на 4,7 млрд грн

Next Article

Світовий банк покращив прогноз зростання ВВП України

Related Posts
Читать дальше

ЄС та Україна стануть стратегічними партнерами з виробництва акумуляторів

Європейський Союз та Україна запустять стратегічне партнерство з виробництва акумуляторів. Про це заявив віце-президент Єврокомісії з питань міжінституційних відносин…
Total
0
Share