Рада створила умови для розвитку комбінованого виробництва тепла та електроенергії

22 жовтня Верховна Рада схвалила законопроєкт, який створює умови для розвитку в Україні високоефективної когенерації відповідно до положень Європейського Союзу.

Прийняття законопроєкту “Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерації) і використання скидного енергопотенціалу” (№4527) за основу підтримали 282 народних депутати.

Заступник міністра енергетики Юрій Власенко заявив з парламентської трибуни, що метою розробки закноу є узгодження положень чинного законодавства України з принципами та положеннями законодавства Європейського Союзу у сфері розвитку високоефективної когенерації.

“Ухвалення законопроєкту створить умови для розвитку в Україні високоефективної когенерації відповідно до положень Європейського Союзу, перетворить наявні теплогенеруючі об’єкти на високоефективні установки комбінованого виробництва електричної енергії та теплової енергії. Також підвищить використання палива і зменшить використання ресурсів, зокрема газу, в суспільному виробництві”, — стверджує Власенко.

Для досягнення цієї мети та підвищення використання та екологічності палива проєкт закону передбачає запровадження термінології у використанні високоефективної когенерації згідно з директивами ЄС, проведення аналізу витрат високоефективної когенерації для теплогенеруючих об’єктів понад 200 МВт та встановлення кваліфікаційних показників.

Нагадаємо, що 22 жовтня Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт №5464 “Про внесення змін до закону України “Про альтернативні види палива” щодо розвитку виробництва біометану”.

Як вже повідомляло NotaВene, станом на 11 жовтня через відсутність палива не працювали 19 блоків теплоелектростанцій (ТЕС) та теплоелектроцентралей (ТЕЦ) загальною потужністю 6,9 ГВт.

 

Total
0
Shares
Previous Article

Обсяги промвиробництва у вересні впали на 0,7%

Next Article

Tesla визнано найбільш швидкозростаючим брендом

Related Posts
Читать дальше

Тігіпко отримав дозвіл від АМКУ на купівлю 3 агрокомпаній в Чернігівській області

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив бізнесмену Сергію Тігіпку купівлю трьох агрокомпаній у Чернігівській області: приватне сільськогосподарське підприємство (ПСП)…
Total
0
Share