Рада розділила функції АМКУ в конкурентній політиці та роботі з оскарженням тендерів

Верховна Рада ухвалила в другому повторному читанні законопроєкт №3132 про вдосконалення роботи Антимонопольного комітету (АМКУ), який передбачає впровадження у відомстві інституту уповноважених із розгляду скарг у сфері державних закупівель., повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна“.

“Цей законопроєкт — перший крок у комплексній антимонопольній реформі. Він розділяє функції АМКУ у конкурентній політиці і як органу оскарження у державних закупівлях”, — пояснює автор законопроєкту, заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа (“Слуга народу”).

Як зазначено у пояснювальній записці, законопроєкт окремо визначає повноваження АМКУ як органу оскарження у державних закупівлях і передбачає створення комісії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель. Вона має складатися щонайменше з трьох держуповноважених комітету з розгляду таких скарг.

“Фактично наразі держуповноважені АМКУ замість розслідування антиконкурентних змов займаються оскарженням тисяч тендерів і розбираються, хто і як закупив молоко для шкіл. Це важлива функція для того, щоб державні кошти використовувалися ефективно, але в усьому світі оскарженням тендерів займається окрема палата або окремий орган, а не уповноважений антимонопольного органу”, — стверджує Підласа.

Отже, після набрання законом чинності, АМКУ отримає окремих держуповноважених, які займатимуться виключно оскарженнями тендерних закупівель, додає народний депутат.

Нагадуємо, у січні Північне територіальне відділення Антимонопольного комітету розпочало розслідування діяльності шести газопостачальних компаній через завищені ціни на газ для населення. АМКУ зазначила, що дії ТОВ “Київоблгаз збут”, ТОВ “Житомиргаз збут”, ТОВ “Чернігівгаз збут”, ТОВ “Черкасигаз збут”, ТОВ “Уманьгаз збут” та ДП “КиївГазЕнерджи” містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку.

Як вже розповідало Nota Вene у своєму спецпроєкті, українське антимонопольне відомство потребує реформ. Але воно влаштовує олігархів, тому десятиліттями залишається в нинішньому неефективному стані.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна зберегла перше місце на світовому ринку соняшникової олії

Next Article

Наглядова рада Укрзалізниці скасувала рішення про створення УЗ Карго та УЗ Інфра

Related Posts
Читать дальше

Міністри фінансів G20 підтримали угоду про податок на прибуток для корпорацій

Міністри фінансів країн G20 підтримали угоду про введення міжнародного мінімального податку на прибуток для транснаціональних корпорацій. Міністри наполягають…
Total
0
Share