Рада ратифікувала угоду про відкрите небо

Верховна Рада ратифікувала угоди між Україною, Європейським Союзом і його державами-членами про спільний авіаційний простір. повідомляє Укрінформ.

Метою документа є виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності угоди між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом та його державами-членами, з іншого боку, про спільний авіаційний простір, вчинений 12 жовтня 2021 р. в Києві.

“Очікується, що ця угода посилить конкуренцію на ринку повітряних перевезень, вплине на зниження цін на квитки та підвищить рівень якості обслуговування пасажирів”, — розповіла голова парламентського комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванна Клімпуш-Цинцадзе.

Вона передбачає поступове створення спільного авіаційного простору між сторонами, що ґрунтується, зокрема, на ідентичних правилах у сфері безпеки польотів, авіаційної безпеки, організації повітряного руху, захисту прав споживачів, систем комп’ютерного бронювання, а також на ідентичних правилах щодо соціальних аспектів.

Документ встановлює обов’язкові правила, технічні вимоги, адміністративні процедури, базові експлуатаційні стандарти та імплементаційні норми, що застосовуються між Україною, Європейським Союзом і його державами-членами.

Зазначений спільний авіаційний простір функціонуватиме на засадах вільного доступу до ринку авіаперевезень та на рівних умовах конкуренції.

Нагадаємо, що укладення угоди відбулося 12 жовтня 2021 р. у межах саміту Україна — ЄС в присутності президента України Володимира Зеленського, президента Європейської Ради Шарля Мішеля та президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.

Як вже повідомляло NotaВene.news, в квітні минулого року Єврокомісія схвалила оновлений проєкт рішення Ради ЄС про підписання Угоди між Україною, Євросоюзом і його державами-членами про спільний авіаційний простір (угода про “відкрите небо”).

У лютому Європейський парламент закликав Україну відкрити свій авіаційний ринок для іноземних компаній, в тому числі лоукостів.

Total
0
Shares
Previous Article

Сенниченка звільнено з посади голови Фонду держмайна

Next Article

Закон про віртуальні активи прийнято з пропозиціями президента

Related Posts
Total
0
Share