Рада прийняла закон про реструктурізацію валютних кредитів

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт №4475, який вносить доповнення до закону “Про споживче кредитування” в частині проведення реструктуризації боргів за кредитами в іноземній валюті, перерахування усіх грошових зобов’язань у гривневий еквівалент та списання неустойки за цими кредитними угодами, повідомляє Фінбаланс.

Зокрема, документом передбачено, що реструктуризація здійснюється за середнім значенням курсу між офіційним курсом гривні до відповідної іноземної валюти, встановленим Нацбанком на день проведення реструктуризації, та офіційним курсом гривні, встановленим Нацбанком на дату надання кредиту.

Парламент також прийняв у другому читанні законопроєкт №4398, що передбачає внесення змін до закону “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” та Кодексу з процедур банкрутства в частині реструктуризації заборгованості валютних позичальників через процедуру банкрутства.

Крім того, народні депутати прийняли в другому читанні законопроєкт №4399, який передбачає звільнення від сплати податку на доходи фізичних осіб з прощеного боргу.

За даними НБУ, на 1 квітня 2021 р. портфель валютних кредитів для населення в банківській системі становив 1,03 млрд дол.

Згідно документу, підготовленому до другого читання, банк або новий кредитор, якому був проданий борг, зобов’язані реструктуризувати валютний іпотечний кредит за першою вимогою позичальника.

Обов’язковій реструктуризації підлягають кредити, по яким не було прострочки на 1 січня 2014 р. (тобто по яким позичальники платили при курсі 8 грн/дол.), при умові, що площа житла не перевищує встановлені депутатами соціальні норми — до 140 кв. м для квартир та 250 кв. м — для будинків.

Поточна несплачена сума валютних кредитів позичальників буде конвертована в гривневі по середньому курсу між датою отримання кредиту (умовні 5,05 грн/дол.) і курсом на день реструктуризації (умовні 28 грн/дол.), тобто приблизно по 16,5 грн/дол., підрахував Фінансовий клуб.

Як вже повідомляв NotaВene, заощадження українських громадян у 2020 р. скоротилися на 17 млрд грн порівняно з 2019 р. За даними Держстату, доходи населення України за рік зросли на 6,1% — до 3 972,4 млрд грн, витрати — на 4,6%, до 3 989,4 млрд грн.

Total
0
Shares
Previous Article

Суд знайшов факти зловживання Google на ринку реклами

Next Article

Виробники харчових продуктів збільшили ціни на третину

Related Posts
Total
0
Share