Рада підвищила на 1 грн ліміт готівкових переказів, які не підлягають фінмоніторингу

9 вересня Верховна Рада внесла зміни в закон “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”, якими передбачено, що вимоги фінмоніторингу поширюються на випадки здійснення переказу коштів готівкою в межах України у сумі, що перевищує 5 тисяч грн, повідомляє FINBALANCE.

До цього законом було визначено, що під фінансовий моніторинг потрапляють відповідні операції на суму до 5 тис. грн. Таким чином, поріг для моніторингу підвищується на 1 грн — з 4999 грн до 5000 грн.

Потреба в такій зміні мотивується поточною незручністю “як для користувачів платіжними терміналами самообслуговування, які не мають точної суми у вказаному розмірі 4999 гривень та відповідно позбавлені можливості здійснити грошовий переказ шляхом внесення готівкових коштів на суму 5000 гривень, а також банків та фінансових установ, що змушені передбачати нові сервіси програмного обслуговування для переказу здачі в розмірі 1 гривні з метою дотримання встановлених вимог фінансового моніторингу”, йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила закон із поправками до Податкового кодексу про добровільне декларування активів фізичних осіб із пакета президентських законопроєктів про податкову амністію, який запроваджував можливість задекларувати свої активи для фізичних осіб із 1 вересня 2021 р.

Як вже повідомляло NotaВene, сума грошових переказів у межах України, здійснених через системи переказу коштів, у першому півріччі 2021 р збільшилася на 40%.

Варто зазначити, що за січень-травень в Україну надійшло переказів від фізичних осіб на 5096 млн дол., що на 25,36% більше за відповідний період торік (4065 млн дол.). Обсяг грошових переказів трудових мігрантів в Україну з-за кордону в травні склав 1035 млн доларів США, що на 16,5% більше, ніж роком раніше (889 млн дол.)

Total
0
Shares
Previous Article

Shell встановить 50 тис. зарядних станцій для електромобілів у Великій Британії

Next Article

Нацбанк підвищив облікову ставку до 8,5%

Related Posts
Читать дальше

Велика Британія інвестує 3 млрд фунтів в перехід громадського транспорту на екологічні автобуси

Велика Британія планує вкласти в перехід на “зелені” автобуси 3 млрд фунтів стерлінгів. Про інвестиційні плани прем’єр-міністра Бориса…
Total
0
Share