Рада підтримала законопроєкт про спрощення приєднання до електромереж

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення приєднання до електричних мереж. Законопроєкт №5009 підтримали 314 народних депутатів без обговорення, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

Метою законопроєкту є істотне спрощення процедури приєднання до електричних мереж замовників, скорочення кількості процедур, документів і узгоджень, а також значне зменшення витрат часу на приєднання, зняття штучних обмежень і усунення бар’єрів у процедурі приєднання.

Документ спрямований на розвиток бізнесу й поліпшення інвестиційної привабливості України за рахунок покращення позицій у рейтингу Doing business.

Як стверджує голова парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, “законопроєкт передбачає спрощення землевідведення і документальних процедур обленерго з метою скорочення термінів приєднання у 2,5 разу. Передбачається робота “єдиного вікна” та проведення приєднання замовника “під ключ”.

У пояснювальній записці до документа зазначається, що сьогодні процедура приєднання до електромереж, зокрема невеликої пекарні або цеху, триває понад 280 днів. Причинами цього називаються складна і забюрократизована процедура оформлення прав на земельні ділянки під об’єкти енергетики, необхідні для забезпечення підключень, значна кількість довідок і узгоджень.

Законопроєкт скасовує отримання певних дозволів і узгоджень для підключення, вирішення частини питань концентрується виключно на операторові системи розподілу, спрощується отримання доступу до земельних ділянок під об’єкти енергетики.

Згідно з пояснювальною запискою, механізм “єдиного вікна” впроваджується для надання замовниками та розробниками проєктної документації на будівництво/реконструкцію мереж електрозабезпечення, електроустановок заяв, запитів, отримання вихідних даних, інформації та відомостей, необхідних для проєктування і будівельно-монтажних робіт, а також для узгодження із задіяними сторонами (органами влади) проєктної документації.

Нагадаємо, у 2021 р в Україні планується збільшити обсяг інвестицій у систему магістральних ліній електропередач на 40% — до 4,33 млрд гривень. “Фінансування збільшиться за рахунок кредитних коштів: у 2021 році кредитні кошти становлять близько 68% загального обсягу, а у порівнянні з минулим роком їх обсяг виріс майже на 50%”, — повідомляє ПрАТ “Національна енергетична компанія “Укренерго”.

Як вже повідомляло NotaВene, Національна комісія, що здійснює регулювання енергетики та комунальних послуг схвалила підвищення тарифу на передачу електроенергії для Укренерго з 1 квітня з 293,93 до 316,08 грн/МВт-год або на 7,5%.

Total
0
Shares
Previous Article

Євросоюз готує універсальні гаманці-паспорта для громадян

Next Article

Дефіцит державного бюджету складає 32,5 млрд грн

Related Posts
Читать дальше

Як ФОПам і найманим працівникам отримати 8 тис. грн допомоги від уряду

Міністерство цифровий трансформації оприлюднило інструкцію, як подати заяву на отримання одноразової матеріальної допомоги фізичним особам-підприємцям та найманим працівникам…
Total
0
Share