Рада підтримала законопроєкт про обіг вогнепальної зброї

Верховна Рада зробила крок до легалізації обігу цивільної вогнепальної зброї, але не короткоствольної. 23 лютого прийняття відповідного законопроєкту за основу підтримали 274 народні депутати, повідомляє Укрінформ.

Законопроєкт №5708 пропонує визначити поняття права власності на цивільну вогнепальну зброю, умови та порядок отримання громадянами України та юридичними особами документів про право власності на цивільну вогнепальну зброю, здійснити класифікацію цивільної вогнепальної зброї.

Як заявив на брифінгу секретар РНБО Олексій Данилов, “якщо хтось вирішить, що ми когось збираємося роззброїти, у нас таких завдань немає. Більше того, ми за те, щоб всі без виключення мали можливість захищати нашу державу, в тому числі зі зброєю в руках”.

Документ також передбачає розроблення порядку видачі медичної довідки (висновку) про відсутність медичних протипоказань, що перешкоджають одержанню документа на цивільну вогнепальну зброю, створення спеціальної інформаційно-довідкової системи з виробництвом кваліфікованого електронного підпису особи, яка сформувала висновок.

Автори проєкту закону пропонують також розробити порядок створення та ведення Єдиного державного реєстру цивільної вогнепальної зброї, визначити загальні засади цивільного обігу вогнепальної зброї та боєприпасів, встановити порядок отримання права на цивільну вогнепальну зброю та боєприпаси, визначити порядок страхування цивільної відповідальності власників цивільної вогнепальної зброї.

Крім того, передбачається використання цивільної вогнепальної зброї для самозахисту, врегулювати тимчасове ввезення цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів на територію України, тимчасове вивезення цивільної зброї та боєприпасів з території України та передбачити державний контроль у сфері обігу цивільної вогнепальної зброї.

Нагадаємо, що Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення запровадити надзвичайний стан на всій території України крім Донецької та Луганської областей.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна вводить надзвичайний стан

Next Article

Банківський сектор у січні збільшив прибуток вдвічі

Related Posts
Total
0
Share