ПУМБ отримав дозвіл на купівлю Ідея Банку

Антимонопольний комітет 3 лютого дозволив ПУМБ Ріната Ахметова придбати “дочку” польського Idea Bank у Getin Holding S.A, повідомляє АМКУ.

“Надано дозвіл АТ “Перший Український Міжнародний Банк” (м. Київ) на придбання акцій ПрАТ “Ідея Банк” (м. Львів), що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства”, — повідомляє АМКУ.

Ціна продажу стане еквівалентом у євро загальних чистих активів Ідея Банку за підсумками 2021 фінансового року, помноженим на коефіцієнт 1,072 плюс чистий прибуток банку у період з 1 січня 2022 р., але не більше ніж 45 млн грн та за вирахуванням загальної суми дивідендів, виплачених банком торік до дати закриття угоди.

Getin Holding на момент передачі акцій отримає визначену ціну продажу за вирахуванням 95 млн грн, які утримуються покупцем для забезпечення його потенційних вимог, пов’язаних з якістю кредитного портфеля банку, а потім виплачуються продавцю двома частинами після першої та другої річниці укладення угоди.

За різними оцінками, загальна сума угоди може становити близько 50-55 млн доларів США. Водночас ціна може бути переглянута щодо генерованого прибутку та виплачених дивідендів.

Торік у листопаді ПУМБ домовився з польською Getin Holding щодо купівлі 100% акцій Ідея Банку. Сторони планують завершити угоду до кінця I кварталу 2022 р. після отримання необхідних дозволів НБУ та АМКУ. У січні-листопаді Ідея Банк отримав 521 млн грн прибутку.

Як вже повідомляло NotaВene.news, у січні-вересні 2021 р. українська банківська система отримала 51,41 млрд грн чистого прибутку, що на 36,7% більше, ніж 2020 р. (37,6 млрд грн).

Total
0
Shares
Previous Article

Зростання ВВП прискорилося до 5,9%

Next Article

Lenovo займає 20% ринку комп'ютерів і планшетів

Related Posts
Total
0
Share