Прямі іноземні інвестиції в світі впали до 15-річного мінімуму

Глобальні потоки прямих іноземних інвестицій (ПІІ) за підсумками 2020 р. впали на 38% — до 846 млрд доларів США, що є мінімальним показником за 15 років, повідомляє Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

При цьому на ПІІ припав всього 1% світового ВВП, що стало найнижчим рівнем з 1999 р.

У першому півріччі обсяг ПІІ знизився на 37%, у другому півріччі — на 17%.

Приплив інвестицій в країни ОЕСР в минулому році впав на 51%, в основному через Швейцарію та Нідерланди; в держави G20, що не входять в організацію, скоротився всього на 9% через хороші показники Китаю та Індії.

Китай обігнав США і став основним одержувачем ПІІ (відповідно 212 млрд дол. і 177 млрд дол.), далі йдуть Індія (64 млрд дол.) і Люксембург (62 млрд дол.). Основними джерелами ПІІ були Люксембург, США і Японія.

Відновлення активності в сфері транскордонних угод зі злиттів і поглинань (M & A), що почалося в другому півріччі 2020 р. і продовжилося в січні-березні цього року в країнах з розвиненою економікою, може сприяти зростанню ПІІ в 2021 р., йдеться в звіті.

Створена в 1961 р. ОЕСР є однією з провідних економічних організацій світу, яка включає 37 найбільш розвинених держав. В даний час до неї входять Австралія, Австрія, Бельгія, Велика Британія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ізраїль, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Люксембург, Мексика, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, США, Туреччина, Фінляндія, Франція, Чехія, Чилі, Швейцарія, Швеція, Естонія, Південна Корея і Японія. Штаб-квартира ОЕСР знаходиться в Парижі.

Нагадаємо, в першому кварталі обсяг злиттів і поглинань (M & A) в світі досяг 1,3 трлн дол., що стало рекордним показником з 1980 р. У порівнянні з першим кварталом минулого року кількість угод M & A виросла всього на 6%, проте за обсягом угод зростання склало 93%. Майже половина угод була здійснена в США — 654 млрд дол., зростання на 160%. На другому місці йде Європа з 277 млрд дол. і зростанням на 24,5%, на третьому Азія з 206 млрд дол. і зростанням на 44,9%.

Як вже повідомляло NotaВene, економічний вплив пандемії COVID-19 зупинив зростання ринку злиття та поглинання в Україні, яке тривало упродовж трьох років поспіль: вартість угод M&A зменшилася на 62% до 925 млн дол. у 2020 р. 

Total
0
Shares
Previous Article

Укрнафта за підсумками кварталу отримала прибуток 1 млрд грн

Next Article

ДТЕК придбав 24,5% акцій Кіровоградобленерго

Related Posts
Читать дальше

Полохівське родовище літію потребує 500 млн дол. інвестицій

Виконавчий директор державного науково-виробничого підприємства “Геоінформ України” Павло Бовсунівський під час конференції щодо стратегічного партнерства України та ЄС…
Total
0
Share