Провідний виробник мікросхем TSMC обрав ринок США замість інвестування в ЄС

Провідний постачальник мікроелектроніки Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) не інвестуватиме у виробництво напівпровідників в Європі, натомість компанія зосередиться на розширенні потужностей в США, повідомляє Reuters.

За інформацією агентства, закриті переговори TSMC з регуляторами Європейського Союзу пройшли дуже погано, тому компанія планує подвоїти інвестиції в нові заводи в Арізоні. Переваги американського виробництва очевидні — ключові клієнти, які генерують більшу частину прибутку TSMC, базуються в США.

В кінці минулого року TSMC оголосила, що вкладе 10-12 млрд дол. у будівництво заводу з виробництва мікросхем в місті Фінікс, штат Арізона. Пізніше, в березні поточного року, в мережі з’явилася інформація про збільшення цих інвестицій з 12 млрд дол. до 35 млрд дол. Однак на той момент йшлося про розвиток підприємства — TSMC, як і раніше, повинна була вкласти 12 млрд дол., а потім поступово нарощувати фінансування до 35 млрд дол. Тепер ситуація змінилася — галузеві інсайдери стверджують, що компанія розширить стартові вкладення: на першому етапі TSMC інвестує в будівництво 23-25 ​​млрд дол.

Важливо відзначити, що мова йде не про подвоєння виробничих потужностей, а про будівництво більш досконалого виробництва на території США. Якщо кілька місяців тому TSMC говорила про випуск 5-нм процесорів — найпередовіших чіпів на сучасному ринку, — то тепер компанія розглядає можливість виробництва більш досконалих мікросхем. Виробник сфокусується на 3-нм техпроцесу. Ця технологія буде помітно енергоефективніше і продуктивніше тих чіпів, що зараз використовують Apple, Samsung і Qualcomm в своїх флагманських рішеннях.

Відмова від Європи на користь США пояснюється форматом співпраці між TSMC і її партнерами. Європейську базу клієнтів TSMC формують автовиробники, такі як BMW, VW і Daimler, які зацікавлені у великих поставках не самих сучасних і відносно дешевих процесорів. А в США розташовуються провідні ІТ-гіганти — Apple, Google, Microsoft, Qualcomm і інші. Ці компанії сильніше залежать від технологічного прогресу, тому готові платити більше за поставки найдосконаліших мікросхем. За даними Reuters, TSMC зробила вибір на користь других.

На додаток до перспектив співпраці, американські вендори вже приносять TSMC більше прибутку, ніж вся Європа і Азія разом узяті. Згідно зі звітом компанії за І квартал 2021 р. ЄС і Близький Схід забезпечили TSMC близько 6% виручки, Азіатсько-Тихоокеанський регіон — 17%, а США — більше 67%.

Нагадаємо, що клієнти тайванської компанії TSMC отримали повідомлення про те, що з 31 грудня поточного року компанія відмовиться на рік від традиційного зниження цін, а всього до 2023 р. включно буде витрачено 100 млрд дол. на розширення виробництва та освоєння нових технологій.

Варто зазначити, що уряд Південної Кореї разом зі 153 компаніями оприлюднив амбітний план, яким передбачено інвестиції в виробництво напівпровідникової продукції в розмірі 450 млрд дол.

Як вже повідомляло NotaВene, найбільший у світі виробник мікросхем тайванська компанія TSMC, продукти якої використовують Apple, AMD, Qualcomm і Nvidia, заявила, що повністю проблеми з чіпами не зникнуть як мінімум до 2022 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Бориспіль у минулому році отримав майже 1,5 млрд грн збитків

Next Article

Попит на пристрої друку злетів на 20%

Related Posts
Total
0
Share