Провідні аукціонні дома ставлять рекорди продажів

Три провідні аукціонні дома світу — Sotheby’s, Christie’s і Phillips — заявили про різке зростання продажів предметів мистецтва у році, що минає, на тлі попиту з боку покупців, які раніше не брали участі в аукціонах, і колекціонерів-міленіалів, повідомляє Финмаркет.

Британський аукціонний дім Sotheby’s у 2021 р продав предмети мистецтва на суму 7,3 млрд доларів США, що стало рекордним показником за всю 277-річну історію компанії. Продажі на аукціонах склали 6 млрд дол. із зазначеної суми, показник підскочив на 71% щодо минулого року. Ще 1,3 млрд дол. склали приватні продажі, ця сума збільшилася майже на третину.

Продаж товарів категорії “люкс”, в яку в тому числі входять прикраси, дизайнерські сумки і вино, вперше перевищили 1 млрд дол., багато в чому за рахунок попиту з боку молодих колекціонерів, зазначає глава Sotheby’s Чарльз Стюарт.

Сучасне мистецтво, як і раніше, залишається найприбутковішою категорією для аукціонного дому — на таких творах компанія виручила рекордні 4,3 млрд дол. у році, що минає.
Загалом компанія поточного року продала 57 лотів за ціною, що перевищує 15 млн дол.

Аукціонний дім Christie’s у 2021 р отримав від продажу предметів мистецтва 7,1 млрд дол., що стало найкращим для компанії показником за п’ять років, і розраховує повторити або навіть покращити цей результат наступного року.

Christie’s збільшив продажі на 54% щодо 2020 р та на 22% порівняно з допандемійним 2019 р. Аукціонні продажі склали 5,7 млрд дол., приватні угоди — 1,7 млрд дол. При цьому 35% усіх покупців лотів раніше не були клієнтами Christie’s, що говорить про базу колекціонерів і покупців предметів мистецтва, що розширюється.

Найскромніший член “великої трійки” аукціонних домів, що спеціалізується на мистецтві XX-XXI століть Phillips, у році, що минає, заробив рекордні у своїй історії 1,2 млрд дол., збільшивши продажі на 63% відносно минулого року.

Як вже повідомляло NotaВene, продажі творів мистецтва в 2020 р впали на 22% в порівнянні з 2019 р. — з 64,1 млрд дол. до 50,1 млрд дол.

Якщо порівнювати з 67,4 млрд дол., досягнутими в 2018 р, то падіння склало 27%. У той же час інтернет-продажі творів мистецтва та антикваріату досягли рекордних 12,4 млрд дол., збільшившись вдвічі в порівнянні з 2019 р; частка ринку інтернет продажів склала 25%.

Нагадаємо, що продажі вин і міцних алкогольних напоїв на аукціонах Sotheby`s за підсумками 2020 р впали на 22% — до 92 млн дол. проти 118 млн дол. роком раніше.

Про те, що утримує арт-ринок від обвалу в кризу і чому аукціонні дома не відчувають нестачі в поціновувачах творів мистецтва, NotaВene розповідає в окремому матеріалі.

Total
0
Shares
Previous Article

Обсяг відкритих у світі нафтогазових родовищ став мінімальним за 75 років

Next Article

Україна зібрала найбільший урожай зернових за часи незалежності

Related Posts
Total
0
Share