Промвиробництво від початку року зросло на 1,3%

A man makes tiles on May 17 at a Ukrainian plant of the Polish tiles and ceramic sanitary ware manufacturer Cersanit based in the village of Chyzhivka in Zhytomyr Oblast. Photo by Kostyantyn Chernichkin

У листопаді поточного року промислове виробництво в Україні скоротилося у річному вимірі після приросту у жовтні, проте за 11 місяців промвиробництво зросло на 1,3% у річному вимірі, повідомляє Державна служба статистики.

Проти показника листопада 2020 р, скоригований індекс промвиробництва цьогоріч скоротився на 0,2%. Впало виробництво й у порівнянні з минулим місяцем — відносно жовтня індекс впав на 0,5%.

За 11 місяців 2021 р промвиробництво зросло на 1,3% у річному вимірі.

Зокрема, це сталося завдяки добувній промисловості та розробленню кар’єрів(+1,1%), а також переробній галузі (+1,5%). Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря зросло на 0,9% за 11 місяців.

У листопаді у річному вимірі добувна промисловість зросла на 0,9%, передусім через скорочення добування вугілля (-0,7%) та металевих руд (-1,9%). 

Переробна промисловість зросла на 1,8%: з одного боку значно впало виробництво комп’ютерів, електронної та оптичної продукції (-14,8%), а з іншого — стрімко зросло виробництво основних фармацевтичних препаратів (+14,2%) та автотранспортних засобів (+13%).

Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря скоротилося на 6,4%.

Нагадаємо, що промислове виробництво в Україні після зниження у вересні на 0,7% у жовтні 2021 р повернулося до зростання та збільшилось на 1,4% порівняно з жовтнем 2020 р.

Як вже повідомляло NotaВene, промислове виробництво в Україні в січні 2021 р, на який припав посилений карантин, знизилося на 4% проти січня 2020 р, а скоректоване на ефект календарних днів скорочення було навіть меншим — 2,7%.

Total
0
Shares
Previous Article

Виробництво сільськогосподарської продукції зросло на 16,7%

Next Article
США увеличивают санкции против Nordstream-2. Это окно возможностей для Украины – эксперты

Северный Поток-2: раздел Европы между Берлином и Москвой

Related Posts
Total
0
Share