Прогалини в законодавстві загрожують знищенням чорнозему та природних ресурсів

На поточному тижні Верховна Рада продовжує розглядати поправки до законопроєкту № 2194, прийняття якого є однією з умов надання Україні 700 млн дол. кредиту від Світового банку. Кабінет міністрів стверджує, що документ має завершити децентралізацію через дерегуляцію земельних відносин. Але існуючі прогалини в законодавстві здатні призвести до важких екологічних наслідків, якщо в законопроєкті не будуть усунуті серйозні недоліки, повідомляє NotaBene.

Євросоюз розробив Стратегію збереження природних угідь до 2030 р. Згідно з документом, 30% земель мають бути особливо охоронюваними природними територіями. США мають намір до 2030 р. перевести 28% земель в особливо цінні охоронювані території. Для цього там створили Бюро земельного менеджменту. За підрахунками природоохоронних організацій, в Україні наразі таких територій не більше 22%.

Законопроєкт № 2194 створює значний ризик знищення залишків дикої природи України. У рамках земельної реформи органи місцевого самоврядування отримують не тільки орні землі, але і луки, степи та ліси, розташовані на сільськогосподарських територіях. Але проєкт закону не впроваджує обмеження, необхідні для охорони таких природних екосистем.

Голова правління ГО “Українська природоохоронна група” Олексій Василюк звертає увагу, що “у законопроєкті № 2194 не передбачений перехідний період. Коли, наприклад, уряд, Міндовкілля, академія наук могли б виділити найцінніші території та надати їм природоохоронний статус”.

Крім того, зазначає юрисконсульт міжнародної благодійної організації “Екологія—Право—Людина” Софія Шутяк, “належного порядку використання пестицидів в Україні  немає. Контролюючі функції покладенні на Держпродспоживслужбу, але вона не має власних лабораторій. Натомість їх мають обласні лабораторні центри МОЗ. Тому здійснювати перевірку ці служби мають одночасно та миттєво. Але нерідко, ці інстанції довго узгоджують навіть дату перевірки”,

Як вже повідомляв NotaВene, в “Аграрному союзі України” вважають, що близько 90% власників паїв не поспішатимуть продавати свої ділянки. Чекатимуть з покупкою агрохолдинги, щоб за рахунок зменшення попиту збити ринкову ціну. 


Total
0
Shares
Previous Article

90% власників земельних паїв не продаватимуть свої ділянки

Next Article

Україна розраховує на 2,73 млрд дол. від МВФ у рамках квоти

Related Posts
Total
0
Share