Професійні інвестори назвали біткоін і акції технологічних компаній ринковими бульбашками

Згідно з опитуванням банку Deutsche Bank, проведеним в період з 13 по 15 січня серед 627 професійних інвесторів, більшість вважає біткоіни і акції технологічних компаній США найбільшими ринковими “бульбашками”. Про це повідомляє CNBC,

Переважна більшість інвесторів (89%), які брали участь в опитуванні, вказали, що деякі фінансові ринки перебувають у стані “бульбашки”. Перше місце в списку займають біткоін і акції американських технокомпаній. Біткоін вважається найбільш яскраво вираженим випадком: половина респондентів оцінює криптовалюту в максимальні десять балів за ступенем схожості з “бульбашкою”. Акції технологічних компаній США розглядаються як наступну за величиною бульбашку із середнім балом 7,9 з 10. Близько 83% респондентів охарактеризували їх як штучно роздуту бульбашку з величиною сім балів і вище.

Інвестори також вважають, що біткоіни і акції Tesla швидше впадуть в ціні, ніж виростуть протягом 2021 р. Більшість респондентів висловили думку, що ці активи подешевшають як мінімум удвічі в порівнянні з нинішнім рівнем.

Біткоін стрімко зростав останні кілька місяців, досягнувши рекордного рівня майже в 42 000 дол. пару тижнів назад, а потім різко впав на кілька днів. Його вартість зросла більш ніж на 800% в порівнянні з мінімумом березня 2020 р., коли найбільша за ринковою вартістю криптовалюта просіла на тлі побоювань з приводу пандемії коронавірусу. Тим часом, в 2020 р. акції Tesla теж різко зростали, що тривало до Нового року і зробило її генерального директора Ілона Маска найбагатшою людиною в світі. Акції Tesla виросли більш ніж на 700% за останні 12 місяців.

Хоча інвестори вважають, що біткоін, Tesla та інші технологічні компанії США знаходяться в стані бульбашки, не зовсім ясно, що саме може змусити їх лопнути. На думку 71% респондентів “вільний стан грошово-кредитної сфери”, що підтримує бульбашки, швидше за все таким і залишиться.

Нагадуємо, Інвестиційний банк JPMorgan назвав теоретичну довгострокову мету для ціни біткоіну — 146 000 доларів США.

Як вже повідомляв Nota Вene, Україна намагається синхронізувати процес леалізаціі криптовалюти з рештою світу. 2 грудня 2020 р. Верховна Рада прийняла в першому читанні проєкт закону “Про віртуальні активи”.

Вважається, що криптовалюта являє собою не тільки відкриту площадку (через технологію блокчейна) для збагачення любителів ризику, а й закритий клуб ватажків злочинного світу і диктаторів різного калібру.

Total
0
Shares
Previous Article

Імпорт сиру в Україну виріс більш ніж в два рази

Next Article

Нова Пошта купила сервіс кур'єрської доставки iPOST

Related Posts
Total
0
Share