Продажі Volkswagen виявилися гіршими за 10 років

Німецький концерн Volkswagen прозвітував про найнижчі показники продажів за останні десять років. У 2021 р. компанія відвантажила лише 8,9 млн автомобілів, повідомляє агентство Reuters.

Автовиробник заявляє, що такі результати пов’язані з труднощами в ланцюжку постачання, включаючи дефіцит напівпровідникових компонентів, які, як очікується, не будуть вирішені до кінця першого півріччя 2022 р.

Продажі бренду Volkswagen впали на 8,1%. При цьому найбільший спад продажів спостерігається в Китаї — 14,8%, хоча продажі електромобілів у КНР зросли вчетверо. Директор з продажу та маркетингу VW називає такі результати задовільними у поточних умовах.

Інший німецький автовиробник, BMW, навпаки, звітував про рекордні поставки в 2,21 млн відвантажених автомобілів, що відповідає річному зростанню на 9,1%. Ці показники явно свідчать, що компанія зуміла адаптуватися до поточних труднощів у ланцюжку поставок чіпів та інших компонентів.

Концерн Daimler повідомив, що продажі автомобілів Mercedes-Benz у 2021 р. впали на 5%. Внаслідок цього компанія вперше за п’ять років поступилася лідируючої позиції BMW як провідному німецькому виробнику автомобілів преміум-класу. При цьому в Європі показники обох компаній були найгіршими. Зростання BMW склало 3,9%, тоді як позиції Mercedes-Benz просіли на 11,2%.

Для всіх трьох німецьких автовиробників найсильнішим ринком стала Північна Америка. Продажі Mercedes-Benz у США виросли на 0,4%, BMW зміцнила свої позиції на 19,5%, а VW продемонстрував 13% зростання у регіоні.

Продажі гібридних та повністю електричних автомобілів відчутно зросли в Європі, де постачання таких машин досягло 20-25% від загальної кількості. Продаж електромобілів VW подвоївся в порівнянні з 2020 р. і тепер становить 5,1% від загальної кількості реалізованих авто. Нагадаємо, що до 2030 р. VW розраховує довести постачання авто на електричній тязі до 50% від загальної кількості.

Нагадаємо, що концерн Volkswagen зайняв 26% ринку електромобілів у Європі в перше півріччя 2021 р. На користь Volkswagen грають нижчі ціни, місцеве виробництво та популярність бренду. Найпопулярніший електромобіль компанії — це хетчбек ID.3, вартість якого стартує від 40 тис. дол.

Як вже повідомляло NotaВene, Volkswagen AG і BMW AG погодилися виплатити 875 млн євро (1 млрд доларів) штрафів від Європейського Союзу за змову, яка, за словами регулюючих органів, обмежила впровадження технології очищення викидів AdBlue.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна зменшила імпорт коксівного вугілля на 4,5%

Next Article

Україна має виплатити МВФ у 2022 р. 2,4 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share