Продажі Volkswagen виявилися гіршими за 10 років

Німецький концерн Volkswagen прозвітував про найнижчі показники продажів за останні десять років. У 2021 р. компанія відвантажила лише 8,9 млн автомобілів, повідомляє агентство Reuters.

Автовиробник заявляє, що такі результати пов’язані з труднощами в ланцюжку постачання, включаючи дефіцит напівпровідникових компонентів, які, як очікується, не будуть вирішені до кінця першого півріччя 2022 р.

Продажі бренду Volkswagen впали на 8,1%. При цьому найбільший спад продажів спостерігається в Китаї — 14,8%, хоча продажі електромобілів у КНР зросли вчетверо. Директор з продажу та маркетингу VW називає такі результати задовільними у поточних умовах.

Інший німецький автовиробник, BMW, навпаки, звітував про рекордні поставки в 2,21 млн відвантажених автомобілів, що відповідає річному зростанню на 9,1%. Ці показники явно свідчать, що компанія зуміла адаптуватися до поточних труднощів у ланцюжку поставок чіпів та інших компонентів.

Концерн Daimler повідомив, що продажі автомобілів Mercedes-Benz у 2021 р. впали на 5%. Внаслідок цього компанія вперше за п’ять років поступилася лідируючої позиції BMW як провідному німецькому виробнику автомобілів преміум-класу. При цьому в Європі показники обох компаній були найгіршими. Зростання BMW склало 3,9%, тоді як позиції Mercedes-Benz просіли на 11,2%.

Для всіх трьох німецьких автовиробників найсильнішим ринком стала Північна Америка. Продажі Mercedes-Benz у США виросли на 0,4%, BMW зміцнила свої позиції на 19,5%, а VW продемонстрував 13% зростання у регіоні.

Продажі гібридних та повністю електричних автомобілів відчутно зросли в Європі, де постачання таких машин досягло 20-25% від загальної кількості. Продаж електромобілів VW подвоївся в порівнянні з 2020 р. і тепер становить 5,1% від загальної кількості реалізованих авто. Нагадаємо, що до 2030 р. VW розраховує довести постачання авто на електричній тязі до 50% від загальної кількості.

Нагадаємо, що концерн Volkswagen зайняв 26% ринку електромобілів у Європі в перше півріччя 2021 р. На користь Volkswagen грають нижчі ціни, місцеве виробництво та популярність бренду. Найпопулярніший електромобіль компанії — це хетчбек ID.3, вартість якого стартує від 40 тис. дол.

Як вже повідомляло NotaВene, Volkswagen AG і BMW AG погодилися виплатити 875 млн євро (1 млрд доларів) штрафів від Європейського Союзу за змову, яка, за словами регулюючих органів, обмежила впровадження технології очищення викидів AdBlue.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна зменшила імпорт коксівного вугілля на 4,5%

Next Article

Україна має виплатити МВФ у 2022 р. 2,4 млрд дол.

Related Posts
Читать дальше

Наглядова рада Укрзалізниці скасувала рішення про створення УЗ Карго та УЗ Інфра

Наглядова рада АТ “Укрзалізниця” зажадала від правління акціонерного товариства не здійснювати будь-яких дій, пов’язаних зі зміною структури компанії,…
Total
0
Share