Продажі вакцин Pfizer і Moderna в наступному році зростуть удвічі

Виробники антіковідних вакцин BioNTech / Pfizer і Moderna продовжать домінувати на ринку і в наступному році. Передбачається, що фармацевтичні компанії згенерують сукупні продажі на суму понад 90 млрд доларів США, повідомляє Financial Times з посиланням на прогноз аналітиків Airfinity.

Прогноз аналітиків Airfinity передбачає, що в 2022 р два виробника ін’єкційних РНК-вакцин контролюватимуть три чверті некитайського ринку вакцин проти COVID-19. Зараз аналітики прогнозують, що за підсумками нинішнього року продажі BioNTech / Pfizer складуть 31,3 млрд дол., а Moderna — 17,6 млрд дол. Згідно з даними Airfinity, у 2022 р продажі різко виростуть: BioNTech / Pfizer і Moderna отримають дохід близько 93,2 млрд дол., що майже вдвічі більше, ніж у 2021 р. За підрахунками, Pfizer має намір продати вакцини на суму 54,5 млрд дол., а Moderna — на 38,7 млрд дол. Нові цифри серйозно перевищують попередні консенсус-прогнози аналітиків у 23,6 млрд дол. і 20 млрд дол. виручки відповідно. “Цифри насправді безпрецедентні”, — сказав виконавчий директор Airfinity Расмус Бек Хансен.

Аналітики очікують, що інші антіковідние вакцини — AstraZeneca, Johnson & Johnson, російський Sputnik V і Novavax — поділять між собою решту ринку, вартість якого, за прогнозами, зросте вдвічі, до 124 млрд дол.

Airfinity прогнозує, що в наступному році ринок антіковідних вакцин зростатиме за рахунок урядових закупівель розвинених країн, які замовляють бустерні дози і роблять запаси препаратів для захисту від нових варіантів COVID-19. Передбачається, що з 2022 р замовлено більше 10 млрд бустерних доз, з яких тільки 198 млн будуть відправлені до країн третього світу.

Нагадаємо, що німецька BioNTech разом з американською Pfizer підвищили план по річному виробництву вакцини від COVID-19 до 2,5 млрд доз до кінця 2021 р. Раніше компанії говорили, що планують виробити 2 млрд доз препарату до кінця року.

Як вже повідомляло NotaВene, фармацевтична компанія Pfizer очікує заробити на продажах вакцини проти COVID-19 в 2021 р. 15 млрд дол.

Варто зазначити, що за час пандемії коронавірусу мінімум дев’ять осіб стали доларовими мільярдерами за рахунок зростання прибутку фармацевтичних компаній від виробництва вакцин від COVID-19.

Total
0
Shares
Previous Article

Вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ в 4 рази нижче норми

Next Article

Чисті валютні резерви НБУ з початку року зросли на 1 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share