Продажі смартфонів у 2021 р впадуть на 40 млн штук

Дефіцит мікросхем зачепив чимало галузей, включаючи індустрію мобільних телефонів. У поочному році продажі смартфонів впадуть на 40 млн одиниць. Такий прогноз зробила дослідницька компанія Counterpoint Research, повідомляє GSMArena.

Counterpoint Research відзначає, що через брак мікросхем виробники мобільних телефонів можуть отримати тільки від 70% до 80% замовлених запчастин, а 90% брендів мобільних телефонів страждають від нестачі комплектуючих.

Виходячи з цього, Counterpoint Research знизив свій прогноз по поставкам смартфонів в 2021 р з 1,45 млрд одиниць до 1,41 млрд одиниць, а темпи зростання — з колишніх очікуваних 9% до 6%. Від цієї кризи постраждали багато компаній, включаючи Samsung, Oppo і Xiaomi, проте найменше проблеми позначилися на компанії Apple — її можливості управління ланцюжком поставок набагато перевершують інші бренди.

Судячи з попередніх звітів, через обмеження виробничих потужностей компанія TSMC підвищила ціни для кількох партнерів на 10-20%, але Apple скористалася своїм статусом VIP-партнера, і зростання цін для неї становив лише 3%.

Нагадаємо, що глобальний дефіцит мікросхем і зростання захворюваності COVID-19 в деяких азіатських регіонах серйозно вплинули на світове виробництво смартфонів. У другому кварталі поточного року було випущено 307 млн смартфонів, що на 11% менше, ніж в першому кварталі, але на 10% більше, ніж у другій чверті 2020 р.

Як вже повідомляло NotaВene, в другому кварталі 2021 р у сегменті преміум-класу було зафіксовано зростання продажів смартфонів на 46% в річному численні. При цьому загальний обсяг глобального ринку розумних телефонів за той же період збільшився на 26%.

Варто зазначити, що Apple обігнав Samsung і Huawei та став лідером по світових продажах смартфонів за підсумками 2020 р. Останній раз таких результатів компанії вдавалося домогтися п’ять років тому.

Total
0
Shares
Previous Article

10 країн ЄС наполягають на розвитку ядерної енергетики через зростання цін на газ

Next Article

Видобуток викопного палива щохвилини отримує 11 млн дол. субсидій

Related Posts
Total
0
Share