Продажі планшетів у всьому світі впадуть більш ніж на 7%

За підсумками поточного року глобальний ринок планшетів виявиться в мінусі, що пояснюється глобальним дефіцитом електронних компонентів, з посиланням на прогноз по глобальному ринку планшетів аналітиків Digitimes Research повідомляє DigiТimes.

Протягом останнього часу розвитку ринку планшетів сприяла пандемія: користувачі по всьому світу активно купували такі гаджети для розваг, спілкування та роботи в інтернеті.

Однак в поточному півріччі продажі пішли на спад через брак комплектуючих і ослаблення обмежень, пов’язаних з поширенням коронавіруса. Через це, вважають аналітики Digitimes Research, за підсумками 2021 р в цілому галузь покаже спад більш ніж на 7% в порівнянні з 2020 р.

У 2022 р ситуація з поставками електронних компонентів покращиться. На цьому тлі глобальні продажі планшетних комп’ютерів можуть піднятися в річному обчисленні приблизно на 1,3%.

Потім зростання зміниться спадом. В 2023 і 2024 рр прогнозується зниження відвантажень приблизно на 2,5%. В 2025 р може статися невелике збільшення продажів, а в 2026 р очікується спад на 4%.

Нагадаємо, що в другому кварталі поточного року поставки планшетів в світі склали 34,69 млн примірників, впавши на 3,5% в порівнянні з минулим кварталом і на 12,5% — в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. 

Як вже повідомляло NotaВene, у першому кварталі поточного року попит на планшети злетів у півтора рази — на 53% в річному численні. Однак у порівнянні з останнім кварталом 2020 р зафіксовано 22-відсотковий спад, що пояснюється сезонним чинником.

Безперечним лідером ринку є Apple з часткою 37% проти 30% роком раніше. На другому місці знаходиться Samsung: південнокорейський гігант зміцнив позиції з 16% до 20%. Замикає трійку Lenovo з 9% проти 5% роком раніше. Серйозно впала частка компанії Huawei.

Варто зазначити, що за прогнозами компанії Strategy Analytics, зростання попиту на планшети і ноутбуки зміниться спадом, який буде недовгим. У середньостроковій перспективі ринок продовжить рости. Очікується, що цьому, зокрема, сприятиме перехід на Windows 11 і цикл оновлення пристроїв в період після пандемії. У період з 2020 р по 2025 р ринок мобільних обчислювальних пристроїв зросте з 197 млрд дол. до 241 млрд дол.

Total
0
Shares
Previous Article

Чисті валютні резерви НБУ з початку року зросли на 1 млрд дол.

Next Article

Україна збільшила виробництво труб на 19%

Related Posts
Total
0
Share