Продажі планшетів і ноутбуків в 2021 р зростуть на 17%

Ринок портативних комп’ютерів повністю відновився після декількох років застою і зниження виручки, оскільки пандемія COVID-19 викликала новий рівень короткострокового попиту з довгостроковими наслідками, повідомляє компанія Strategy Analytics.

На думку аналітиків, завдяки перевагам віддаленої роботи гібридні робочі середовища, тобто побудовані на поєднанні роботи в офісі і вдома, стануть більш поширеними після пандемії, ніж це було раніше, результатом чого стане відносно стабільний попит на “мобільні обчислювальні пристрої”. Варто зазначити, що під останніми в компанії Strategy Analytics розуміють планшети і ноутбуки.

Попит на ці пристрої залишається високим, оскільки пандемія ще не закінчилася, а проблеми з ланцюжком поставок призвели до створення відкладеного попиту. Наразі відвантаження ноутбуків і планшетів частково стримуються через дефіцит електронних компонентів.

І, хоча скоро зростання зміниться спадом, спад буде недовгим. У середньостроковій перспективі ринок продовжить рости. Очікується, що цьому, зокрема, сприятиме перехід на Windows 11 і цикл оновлення пристроїв в період після пандемії. У період з 2020 р по 2025 р ринок мобільних обчислювальних пристроїв зросте з 197 млрд дол. до 241 млрд доларів.

Нагадаємо, що в I кварталі 2021 р глобальні поставки ноутбуків продовжили зростання, збільшившись на 81% в порівнянні з тим же періодом попереднього року. На глобальному ринку ноутбуків домінують Lenovo і HP, за ними слідують Dell, Apple і Acer.

Як вже повідомляло NotaВene, у першому кварталі поточного року попит на планшети злетів у півтора рази — на 53% в річному численні. Однак у порівнянні з останнім кварталом 2020 р зафіксовано 22-відсотковий спад, що пояснюється сезонним чинником.

Безперечним лідером ринку є Apple з часткою 37% проти 30% роком раніше. На другому місці знаходиться Samsung: південнокорейський гігант зміцнив позиції з 16% до 20%. Замикає трійку Lenovo з 9% проти 5% роком раніше. Серйозно впала частка компанії Huawei.

Total
0
Shares
Previous Article

ВВП Китаю зріс на 12,7% в першому півріччі

Next Article

Україна пільгами заохочує виробництво та імпорт електротранспорту

Related Posts
Total
0
Share