Продажі персональних комп’ютерів за рік зросли на 44%

Ринок традиційних персональних комп’ютерів (ПК) в регіоні EMEA, що включає Європу, Близький Схід і Африку, в першому кварталі 2021 р. продемонстрував вражаюче зростання. У річному вираженні продажі настільних систем, ноутбуків і робочих станцій виросли на 44,1%. Всього за три місяці з січня по березень було продано 23,9 млн ПК, повідомляє аналітична компанія IDC.

У комерційному сегменті зростання склало 30,1%, у споживчому — 65,7%. Нескладно здогадатися, що воно пов’язане з пандемією, через яку величезна кількість людей стала працювати, вчитися і розважатися на дому. Для цього їм знадобилися додаткові персональні комп’ютери та інші електронні пристрої.

Примітно, що консолідація ринку продовжує сповільнюватися. Про це говорить зменшення частки п’яти провідних постачальників з 82,4% в першому кварталі 2020 р. до 80,5% в першому кварталі 2021 р.

Лідером ринку є компанія HP, яка змогла наростити продажі в річному вираженні на 41,2%. Оскільки цей показник поступається загальному, частка HP за рік зменшилася з 26,4% до 25,8%.

Компанія Lenovo, яка обіймала рік тому 26,2% ринку, за підсумками минулого кварталу займає 25,0%.

Третє місце належить компанії Dell, частка якої за рік скоротилася з 16,5% до 13,9%.

Компанії Acer і Asus, наступні за трійкою лідерів, на відміну від них випередили ринок по зростанню продажів. Так, Acer наростила продажі на 89,7%, в результаті чого її частка збільшилася з 6,4% до 8,5%. Asus наростила продажі на 49,9%, що призвело до зростання її частки з 7,0% до 7,3%.

Як вже повідомляло NotaВene, китайський виробник комп’ютерів Lenovo оприлюднив фінансові показники діяльності в третій чверті 2020/2021 фінансового року, яка була закрита 31 грудня. Виручка компанії склала рекордні 17,2 млрд доларів США, що практично на 22% більше результату річної давності.

Крім того, Lenovo звітувала про рекордно велику частку на ринку персональних комп’ютерів: компанія зайняла 25,3% світової галузі. При цьому високі показники продемонстровані в усіх регіонах.

Нагадаємо, що через перебої з поставками чіпів деяка частина планшетів iPad і ноутбуків MacBook буде змушена чекати дефіцитних компонентів до другого півріччя.

Total
0
Shares
Previous Article

Укроборонпром завершив 2020 р. з чистим прибутком 2,5 млрд грн

Next Article

Стартап українського інженера залучив 20,5 млн дол.

Related Posts
Total
0
Share