Продажі персональних комп’ютерів і планшетів в світі виросли в півтора рази

У першому кварталі поточного року обсяг світового ринку персональних комп’ютерів і планшетів в штучному вираженні збільшився приблизно в півтора рази в порівнянні з I кварталом 2020 р., повідомляє компанія Canalys.

Статистика враховує відвантаження настільних комп’ютерів, ноутбуків різного типу (включаючи пристрої під управлінням операційної системи Chrome OS), а також планшетів.

У період з січня по березень включно в глобальному масштабі було поставлено 122,1 млн пристроїв названих типів. Це на 53,1% більше в порівнянні з першим кварталом минулого року, коли відвантаження дорівнювали 79,8 млн одиниць.

Найбільшим гравцем ринку виявилася китайська Lenovo з часткою 19,7%. На другому місці знаходиться Apple з результатом 18,1%, а замикає трійку HP з 15,8%. Далі йдуть Dell і Samsung, які контролюють відповідно 10,7% і 8,0% галузі.

Найбільш істотне зростання зафіксовано в сегменті хромбуков: тут продажі в річному обчисленні злетіли на 274,6%, склавши майже 12 млн штук проти 3,2 млн роком раніше.

Попит на традиційні десктопи знизився на 4%, а на ноутбуки (без урахування хромбуків) піднявся на 62%. Продажі планшетів в минулому кварталі підскочили приблизно на 52%.

Нагадаємо, що китайський виробник комп’ютерів Lenovo оприлюднив фінансові показники діяльності в третій чверті 2020/2021 фінансового року, яка була закрита 31 грудня. Виручка компанії склала рекордні 17,2 млрд доларів США, що практично на 22% більше результату річної давності. Lenovo рапортує про рекордно велику частку на ринку персональних комп’ютерів: компанія зайняла 25,3% світової галузі. При цьому високі показники продемонстровані в усіх регіонах.

Як вже повідомляло NotaВene, ринок традиційних персональних комп’ютерів (ПК) в регіоні EMEA, що включає Європу, Близький Схід і Африку, в першому кварталі 2021 р. продемонстрував вражаюче зростання. У річному вираженні продажі настільних систем, ноутбуків і робочих станцій виросли на 44,1%. Всього за три місяці з січня по березень було продано 23,9 млн ПК

Total
0
Shares
Previous Article

Кількість закордонних ділових поїздок скоротилась на 65%

Next Article

Паперові книги продаються краще електронних

Related Posts
Total
0
Share