Продажі обладнання для виробництва чіпів злетіли до 25 млрд дол.

Зрозумівши до кінця минулого року, що сплеск попиту на напівпровідникові компоненти носить не тимчасовий, а довгостроковий характер, виробники почали замислюватися про розширення потужностей. Природно, їм буде потрібно для цього додаткове технологічне обладнання, і ємність відповідного сегмента ринку в другому кварталі поточного року вже досягла рекордних 24,9 млрд доларів США, повідомляє асоціація SEMI Silicon Manufacturers Group.

За інформацією SEMI, що об’єднує понад 2400 компаній, пов’язаних з розробкою і випуском напівпровідникової продукції, витрати виробників чіпів на покупку устаткування в ІІ кварталі 2021 р послідовно виросли на 5%, а в річному порівнянні приріст склав значні 48%. Якщо рік тому на ці потреби було витрачено 16,77 млрд дол., у ІІ кварталі поточного року витрати зросли на 48% — до 24,9 млрд дол.

Автори дослідження розділили світовий ринок на сім макрорегіонів. Лідером за витратами на покупку устаткування залишається Китай, який за рік збільшив профільні витрати на 79% до 8,22 млрд дол. Південна Корея розташувалася на другому місці з приростом витрат на 48% до 6,62 млрд дол. Хоча на Тайвані розташувалася компанія TSMC, яка контролює 53% світового ринку контрактних послуг з випуску чипів, цей острів в рейтингу витрат на обладнання зайняв лише третє місце з приростом витрат на 44% до 5,04 млрд дол.

Японія розташувалася на четвертому місці з 1,77 млрд дол. витрат і зростанням на скромні 2%. Приблизно так само виступила і Північна Америка, яка за ІІ квартал витратила не більше 1,68 млрд дол. на покупку нового обладнання для випуску напівпровідникових компонентів, перевищивши результат аналогічного періоду попереднього року на ті ж самі 2%. Весь інший світ займає шосту позицію зі скромними витратами в 0,84 млрд дол., але видатним приростом на 129%. Нарешті, Європа з її впевненими 54% приросту обмежилася витратами в розмірі 0,71 млрд дол.

Нагадаємо, що уряд Південної Кореї разом зі 153 компаніями оприлюднив амбітний план, яким передбачено інвестиції в виробництво напівпровідникової продукції в розмірі 450 млрд дол.

Як вже повідомляло NotaВene, Індія виділятиме 1 млрд дол. кожній компанії, яка запустить виробництво мікрочіпів.

Варто зазначити, що галузева організація Semiconductor Industry Association (SIA) опублікувала звіт про стан ринку напівпровідникової продукції за минулий квартал. За даними SIA, в І кварталі 2021 р обсяг ринку в грошовому вираженні склав 123,1 млрд дол. Це на 3,6% більше, ніж в IV кварталі 2020 р і на 17,8% більше, ніж в І кварталі 2020 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Нацбанк підвищив облікову ставку до 8,5%

Next Article

ЄЕК продовжила на 5 років мито на українські нержавіючі труби

Related Posts
Total
0
Share