Продажі NFT наблизилися до 25 млрд дол.

Продажі невзаємозамінних токенів (NFT), від мультяшних мавп до відеокліпів, досягли в 2021 р. майже 25 млрд доларів США, оскільки популярність спекулятивного криптоактиву різко зросла, як показують дані ринкового трекера DappRadar. Водночас до кінця року виявилися ознаки уповільнення зростання, повідомляє Reuters.

Ціни на деякі NFT, що є цифровим об’єктом, таким як зображення, відео або навіть земля у віртуальних світах, минулого року зростали дуже швидко, даючи можливість спекулянтам багаторазово заробити на своїх інвестиціях за лічені дні. При цьому жодні фізичні об’єкти не переходили з рук до рук.

Рекорд за вартістю утримує NFT цифрового колажу “Кожен день — перші 5000 днів” (Everydays — The First 5000 Days), що складається з 5000 зображень. У березні минулого року його було продано за 69 346 250 дол.

До продажу NFT підключилися провідні світові бренди, включаючи Coca Cola та Gucci, та навіть Ермітаж.

Один з найбільших і найстаріших у світі аукціонних будинків Sotheby’s, який був заснований у 1744 р., минулого року заробив від продажів NFT-токенів 100 млн дол. При цьому близько 78% учасників торгів по NFT вперше користувалися Sotheby’s, а більш ніж половині учасників таких торгів ще не виповнилося 40 років.

За підрахунками DappRadar, обсяг продажів NFT у 2021 р. становив 24,9 млрд. дол. Для порівняння: у 2020 р. обсяг продажів NFT дорівнював 94,9 млн дол. DappRadar збирає дані за десятьма різними блокчейнами, які використовуються для реєстрації власників NFT. Ресурс CryptoSlam, який також відстежує кілька блокчейнів, заявив, що загальна сума у ​​2021 р. склала 18,3 млрд дол. За підрахунками сайту NonFungible.com, який відстежує лише блокчейн Ethereum, продаж NFT у 2021 р. склав 15,7 млрд дол. Продажі досягли піку в серпні і знизилися восени, у чому можна побачити ознаку уповільнення зростання ринку.

Нагадаємо, що статки голови криптобіржі Binance Чанпена Чжао досягли 96 млрд дол., що робить його найбагатшою людиною у світі криптовалют.

Total
0
Shares
Previous Article

Поставки скрапленого газу з Америки до Європи зросли на 60%

Next Article

Україна в 2021 р. наростила виплавку сталі на 3,6%

Related Posts
Total
0
Share