Продажі Mercedes-Benz впали на третину через дефіцит чипів

Продажі Mercedes-Benz, автомобільного підрозділу німецького концерну Daimler AG, в ІІІ кварталі поточного року скоротилися на 30,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року через глобальний дефіцит напівпровідникових компонентів, повідомляє Інтерфакс.

Загалом у світі виробник автомобілів класу люкс у липні-вересні реалізував 434 784 машин.

Продажі істотно скоротилися у всіх регіонах світу. В Європі вони впали на 38,2% і склали 144 564 автомобілів. В Азіатсько-Тихоокеанському регіоні реалізація знизилася на 26,8%, до 210 990 машин. У Північній Америці було продано на 19,6% менше — всього 65 781 одиниць.

“Ситуація з постачанням напівпровідникових компонентів залишається волатильною. Очікується, що дефіцит продовжить впливати на виробництво і продаж в майбутніх кварталах”, — йдеться в повідомленні компанії.

Всього з січня по вересень автовиробник реалізував 1,618 млн автомобілів, що на 3% більше минулорічного рівня.

Минулого тижня стало відомо, що акціонери Daimler схвалили план поділу концерну і виділення підрозділу з виробництва вантажівок Daimler Truck в окрему компанію з окремим лістингом на біржі. Частина компанії, що залишилася, буде перейменована в Mercedes-Benz Group AG з лютого 2022 р.

З початку поточного року ринкова капіталізація компанії збільшилася на 31,6% — до 82,6 млрд євро.

Нагадаємо, що транснаціональний автомобілебудівний концерн Daimler AG інвестує понад 40 млрд євро в період з 2022 р з 2030 р у розробку повністю електричних транспортних засобів.

Як вже повідомляло NotaВene, Daimler і Volvo переведуть вантажівки на водневе паливо. Cellcentric, спільне підприємство німецького і шведського виробників, почне випуск паливних елементів в 2025 р. Обидві автокомпанії будуть використовувати електричні акумулятори для невеликих вантажівок, а також для більш великих, але базуються в одному місці, так, щоб їх можна було заряджати протягом ночі.

Варто зазначити, що сигнали про те, що поки рано говорити про нормалізацію ситуації з поставками чіпів для потреб автомобільної промисловості, надходять з усіх боків. Експерти AlixPartners вже втретє за рік переглядають свій прогноз, у новій версії він говорить, що обсяги випуску автомобілів в цьому році скоротяться на 7,7 млн штук, а втрати автовиробників досягнуть 210 млрд доларів США, і все через брак напівпровідникових компонентів.

Total
0
Shares
Previous Article

Морські порти скоротили перевалку вантажів на 10,7%

Next Article

Світові ціни на продовольство виросли на 33% в річному вимірі

Related Posts
Читать дальше

Претензії НАБУ до Дихне є наслідком законодавчих абсурдів щодо майна держпідприємств, – експерт

Претензії до колишнього очільника аеропорту «Бориспіль» Євгена Дихне з боку правоохоронців є наслідком застарілого законодавства, що регулює відносини…
Total
0
Share