Продажі електромобілів в Україні встановили новий рекорд

У вересні свої перші реєстраційні номери в Україні отримали 145 нових і 748 вживаних автомобілів на акумуляторних джерелах живлення, повідомляє Асоціація автовиробників (Укравтопром).

Таким чином, у вересні встановлений рекорд за кількістю нових електромобілів, які були зареєстровані протягом одного місяця. Попередній рекорд був зафіксований в серпні, коли українські номери отримали 144 нових BEV.

У порівнянні з торішнім показником, вересневий попит на нові електромобілі виріс в два з половиною рази, а на машини з пробігом — на 18%.

Найпопулярнішим електрокаром серед нових авто став Nissan Leaf. У вересні українську реєстрацію отримали 28 нових машин цієї марки. Другий результат продемонстрував Hyundai Ioniq — 12 реєстрацій. Третім за популярністю став електричний Nissan Sylphy — 11 покупців.

Найбільш затребуваним електромобілем з пробігом залишається Nissan Leaf. У вересні 174 старих автомобілів цієї моделі поповнили український автопарк.

На другому місці Tesla Model 3 — 95 реєстрацій. Третє місце у Renault Zoe — 48 реєстрацій.

Загалом за дев’ять місяців з початку року першу реєстрацію в Україні пройшли майже 6,1 тис автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення, що на 7% більше, ніж за аналогічний період 2020 р. Частка вживаної техніки в цій кількості становила 88% проти 92% роком раніше.

Нагадаємо, що реєстрації в Україні нових і старих електромобілів у січні-червні 2021 р зросли на 5% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 р — до 3550 одиниць, в тому числі на частку старих прийшлося 89,7% реєстрацій.

Як вже повідомляло NotaВene, Європейський Союз та Україна запустять стратегічне партнерство з виробництва акумуляторів. Про це заявив віце-президент Єврокомісії з питань міжінституційних відносин і прогнозування Марош Шефчович.

“Скоро ми запустимо стратегічне партнерство по акумуляторам та сировинним матеріалам, – написав Шефчович у Twitter. — У рамках цього партнерства ЄС готовий розширити програму технічної допомоги, включивши до неї сферу критичної сировини і підвищивши бюджет на додаткові 800 тис. євро”.

Варто зазначити, що Євросоюз підготував план по створенню масштабної виробничої бази для випуску літієвих акумуляторів на території ЄС. Цього вимагає курс на озеленення економіки, транспорту і промисловості, а також спроба ліквідувати залежність від китайських виробників батарей.

Програма під назвою European Battery Innovation передбачає державну допомогу в розмірі 2,9 млрд євро для створення повного виробничого ланцюжка для акумуляторних технологій, від видобутку сировини до проєктування і виробництва акумуляторних елементів, а також їх переробки і утилізації.

Total
0
Shares
Previous Article

Доходи на ринку платежів до 2025 р досягнуть 2,6 трлн дол.

Next Article

Україна збільшила імпорт паливно-енергетичних товарів на 60%

Related Posts
Total
0
Share