Продажі через App Store перевищили 600 млрд дол.

Згідно з даними, наданими Apple, в 2020 р в екосистемі App Store користувачі і рекламодавці витратили 643 млрд доларів США. У порівнянні з роком раніше, витрати клієнтів компанії виросли на 24%, повідомляє CNBC.

Цей факт обумовлений поширенням пандемії COVID-19, яка змусила багатьох користувачів переключитися з активного життя на використання смартфонів і планшетів.

Apple проаналізувала, який прибуток і за якими схемами вона отримує від покупок в застосунках. Компанія зазвичай бере з власників програмного забезпечення (ПЗ) від 15 до 30% при покупках програм або інших цифрових товарів за посередництва App Store. Раніше розробники звинувачували компанію в несправедливому ставленні до малого бізнесу, а зовсім недавно Epic Games і Apple судилися через неконкурентну поведінку останньої.

Компанія спростувала всі звинувачення, заявивши, що не має домінуючої частки бізнесу в жодній з категорій, в якій вона веде справи, і недавно скоротила комісію для невеликих стартапів до 15%.

Дослідження бере до уваги всі покупки застосунків, покупки в мобільних програмах, а також транзакції і іншу економічну активність, яка здійснюється за допомогою програмного забезпечення, але Apple не має до неї безпосереднього відношення. Наприклад, мова йде про продаж реклами, що демонструється в інтерфейсах тих чи інших програм. У доповіді стверджується, що 90% оплачених рахунків і продажів, яким сприяла екосистема App Store, відносяться до угод за межами магазина, і Apple не отримує за них комісії.

Доповідь опубліковано перед щорічною конференцією WWDC для розробників ПЗ. Дані свідчать про те, що застосунки приносять великий дохід і заохочують програмістів створювати нові сервіси, пов’язані з екосистемою Apple.

За наявними відомостями, витрачені 643 млрд дол. діляться наступним чином:

  • 511 млрд дол. припало на продажу реальних товарів і сервісів за допомогою застосунків, переважна більшість коштів йде на онлайн-рітейл, частина витрачається на доставку їжі та сервіси для мандрівників;
  • 86 млрд дол. були витрачені на покупку цифрових товарів і сервісів;
  • 46 млрд дол. — на рекламу в застосунках.

Нагадаємо, що минулий рік характеризувався різким зниженням цін на нафту, тому найбільший експортер нафти в світі, компанія Saudi Aramco, за підсумками фіскального року втратила статус лідера за величиною прибутку, поступившись цим званням Apple. 

Як вже повідомляло NotaВene, що компанія Apple Inc. має намір інвестувати понад 430 млрд доларів в економіку США протягом наступних п’яти років, в тому числі, витратити десятки мільярдів доларів на розробку напівпровідникових компонентів нового покоління і розвиток 5G-технологій.

Варто зазначити, що за останні п’ять років Apple придбав найбільшу кількість компаній, що працюють над штучним інтелектом. За цим показником технологічний гігант обійшов Accenture, Google, Microsoft і Facebook.

Total
0
Shares
Previous Article

У Запорізькій області запрацювала одна з найпотужніших ВЕС в Європі

Next Article

Інтерпайп скоротив прибуток на 90%

Related Posts
Читать дальше

Місцева влада отримала повноваження формувати тарифи на теплопостачання

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, передала повноваження з регулювання діяльності підприємств…
Total
0
Share