Продажі автомобілів в ЄС впали до найнижчих показників за останню чверть століття

Причиною різкого спаду продажів став дефіцит напівпровідників, повідомляє Асоціація європейських виробників автомобілів (ACEA).

У вересні 2021 р в Євросоюзі було зареєстровано 718 тисяч нових легкових машин — на 23,1% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Це рекордно низькі показники за останні 26 років: в останній раз таку кількість автомобілів в країнах ЄС було зареєстровано в 1995 р.

В Італії продажі автомобілів скоротилися на 32,7%, у Німеччині — на 25,7%, у Франції — на 20,5%, а в Іспанії — на 15,7%. Найзначніше продажі впали у Великій Британії — на 34,4%. Найпомітніше впали продажі таких європейських виробників як Mercedes-Benz (-45,5%), Skoda (-40,8%) та Volkswagen (-27,7% ).

Нагадаємо, що за оцінками британського аналітичного агентства IHS Markit, в поточному році обсяги виробництва автомобілів скоротяться на 7,1 млн штук, в одному лише третьому кварталі падіння складе 2,1 млн одиниць. Про стабілізацію ситуації можна буде говорити в другому кварталі наступного року.

Як вже повідомляло NotaВene, глобальний дефіцит напівпровідників обійдеться автомобільної промисловості в 110 млрд доларів США. У січні аналітики прогнозували падіння доходів на 60,6 млрд дол.

Варто зазначити, що Індія виділятиме 1 млрд дол. кожній компанії, яка запустить виробництво мікрочіпів. Влада країни готова надати виробникам гарантії збуту продукції, випущеної на території Індії. По-перше, вироби місцевого виробництва будуть закуповувати урядові структури. По-друге, потреби приватного сектора теж будуть враховуватися. Поки подібні ініціативи проходять стадію обговорення, і влада Індії ще не вирішила, за рахунок чого зможе виправдати подібні субсидії.

Про кризу з постачанням напівпровідників NotaВene розповідало в окремому матеріалі.

Total
0
Shares
Previous Article

Експорт цукру скоротився у 37 разів

Next Article

Обсяг готівкових грошей за 9 місяців збільшився на 6%

Related Posts
Total
0
Share