Продажі автомобілів в ЄС у 2022 р. зростуть на 8%

Згідно з прогнозами, продажі автомобілів в Євросоюзі зростуть на 7,9% порівняно з 2021 р. і досягнуть 10,5 млн. штук, повідомляє Європейська асоціація автовиробників (ACEA).

Повернення ринку до зростання відбудеться на тлі поступової стабілізації поставок чіпів, проте цього відновлення буде недостатньо, щоб досягти допандемійного рівня. ACEA зазначає, що продажі у 2022 р., швидше за все, будуть на 20% нижчими за показники 2019 р.

ACEA також відзначає високу динаміку продажів електромобілів у ЄС — з 2017 р. до 2021 р. вони зросли у 10 разів. Проте за той же період кількість зарядних станцій у ЄС збільшилася лише у 2,5 рази. “Якщо ми терміново не почнемо вирішувати ситуацію із зарядними станціями в ЄС, то дуже скоро зіткнемося з проблемами”,— підкреслює президент ACEA і гендиректор BMW Group Олівер Ципсе.

Нагадаємо, що після зниження продажів у 2020 р. в європейських країнах у 2021 р. автомобілебудівну індустрію очікувало падіння до рівня тридцятирічної давності. Причиною цього став безпрецедентний за своїм масштабом дефіцит напівпровідникових компонентів.

Як вже повідомляло NotaВene.news, глобальний дефіцит напівпровідників обійдеться автомобільної промисловості в 110 млрд доларів США. У січні аналітики прогнозували падіння доходів на 60,6 млрд дол.

Слід зазначити, що продажі нових автомобілів у Великій Британії зросли в січні на 27,5% порівняно з тим же періодом 2021 р. — до 115,1 тис. машин.

Total
0
Shares
Previous Article

Зростання споживчих цін у Великій Британії прискорилося до максимуму за 30 років

Next Article

Гривневі депозити фізичних осіб зросли на 8,1%

Related Posts
Total
0
Share