Продажі автомобілів у 2022 р будуть на 6% нижче за показник 2019 р

FILE PHOTO: Cars are seen parked at Maruti Suzuki’s plant at Manesar, in the northern state of Haryana, India, August 11, 2019. REUTERS/Anushree Fadnavis

Ситуація на глобальному авторинку може покращитись наступного рокуі на тлі подальшого відновлення попиту та поступового пом’якшення проблем з ланцюгами поставок, повідомляє агентство Fitch Ratings.

Світові продажі автомобілів зростуть наступного року, але залишаться приблизно на 6% нижче за показник 2019 р, прогнозує агентство.

У Китаї, як очікується, в 2021 р буде продано 21,8 млн. легкових автомобілів, а в 2022 р — 23,3 млн. У США продажі наступного року підвищаться до 16,2 млн з очікуваних 15,2 млн у 2021 р. У Європі за підсумками 2022 р буде продано 12,8 млн машин, у 2021 р — 11,6 млн, згідно з прогнозом Fitch.

Очікується, що доступність напівпровідників для автомобільної галузі помірковано зростатиме протягом усього 2022 р, проте через пандемію ризики в автосекторі зберігаються, зазначають експерти рейтингового агентства. Вони дотримуються нейтрального прогнозу для сектора.

Північноамериканські автовиробники, які мають рейтинги від Fitch, швидше за все, продовжать фокусуватися на збільшенні прибутку та грошового потоку за збереження сильної ліквідності, йдеться у повідомленні агентства. Частину вільного грошового потоку компанії можуть спрямувати на виплати акціонерам та угоди щодо злиття та поглинання, проте ряд емітентів також можуть прийняти рішення використати кошти для скорочення боргового навантаження.

Fitch також очікує збереження стабільного кредитного профілю європейських автовиробників завдяки низькому левереджу та гарній ліквідності, тоді левередж компаній в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні може навіть трохи покращити.

Нагадаємо, що продаж нових автомобілів в країнах Євросоюзу в жовтні 2021 р впав на 30,3% і склав 665,001 тис., свідчать дані Європейської асоціації виробників автомобілів (ACEA). Продаж падає четвертий місяць поспіль на тлі обмеженої пропозиції на ринку через дефіцит напівпровідникових компонентів. У січні-жовтні реєстрація автомобілів у Євросоюзі зросла на 2,2%, склавши 8,192 млн.

Як вже повідомляло NotaВene, за оцінками британського аналітичного агентства IHS Markit, в поточному році обсяги виробництва автомобілів скоротяться на 7,1 млн штук, в одному лише третьому кварталі падіння складе 2,1 млн одиниць. Про стабілізацію ситуації можна буде говорити в другому кварталі наступного року.

Total
0
Shares
Previous Article

Виробництво замороженої курятини за рік зросло на 20%

Next Article

Біоенергетика в Україні протягом року зросла на 26%

Related Posts
Читать дальше

Укртранснафта 5 років управлятиме нафтопродуктопроводом Самара—Західний напрямок

АТ “Укртранснафта” підписало із Агентством з розшуку та менеджменту активів (АРМА) договір на управління українською частиною нафтопродуктопроводу Самара—Західний…
Total
0
Share