ПриватБанк скоротив річний прибуток на 7 млрд грн

За попередніми даними результатів роботи у 2020 р. ПриватБанк отримав 25,3 млрд грн прибутку, що на 7,3 млрд грн менше, ніж попереднього року. Про це повідоміла виконуюча обов’язки голови правління ПриватБанку, заступниця голови правління з питань фінансів Ганна Самаріна.

“Це результат перед проходженням аудиту. Ще можуть бути корегування. Остаточний результат ми оголосимо навесні, в квітні. Ми не очікуємо серйозні корегування, але все можливо”, — додала Самаріна.

За її словами, від бізнес-діяльності до формування резервів ПриватБанк отримав 27,2 млрд грн, ще 15,8 млрд грн — результат від капітальних ОВДП.

При цьому за підсумками року банк спрямував в резерви 10,2 млрд грн на покриття можливих ризиків внаслідок пандемії СOVID-19 та юридичних ризиків. “ПриватБанк стикається з проблемами юридичного оскарження процесів націоналізації колишніми власниками. І частина цих резервів пов’язана з цими процесами”, — нагадала Самаріна.

Переоцінка валютної позиція відняла ще 7,5 млрд грн від прибутку. Ці збитки компенсуються переоцінкою ОВДП, прив’язаних до долара США, якими держава капіталізувала ПриватБанк.

Чистий комісійний дохід зріс на 3% — до 18,8 млрд грн, чистий процентний дохід збільшився на 10% (до 21,6 млрд грн) за рахунок здешевлення ресурсів. Грошові кошти на поточних рахунках випереджали зростання строкових депозитів.

Чистий кредитний портфель банку скоротився на 8% до 55 млрд грн внаслідок призупинення збільшення кредитних лімітів на період карантину та більш консервативних вимог до позичальників. При цьому середній та малий бізнес отримав 8,9 млрд грн. За програмою “5-7-9%” кожен третій кредит виданий через ПриватБанк.

В 2020 р. адміністративні та операційні витрати ПриватБанку зросли на 19% — до 17,2 млрд грн, в тому числі витрати на оплату праці персоналу зросли на 12% та становили 15,7 млрд грн. Боротьба з наслідками пандемії СOVID-19 зумовила збільшення витрат ПриватБанку на спеціальні виплати персоналу мережі банку, витрати на захисні матеріали та дезінфекцію 2 тис. відділень та 7,6 тис. банкоматів, придбання медичного обладнання, зокрема 27 апаратів штучної вентиляції легенів для українських лікарень.

Обсяги коштів клієнтів у ПриватБанку станом на кінець 2020 р. у порівнянні з показниками минулого року зросли на 29% до 309,5 млрд грн. Кількість клієнтів фізичних осіб ПриватБанку зросла на 1,2 млн, підприємців — на 122 тис.

Нагадуємо, за підсумками січня-жовтня 2020 р. найприбутковішим банком став державний ПриватБанк, а найзбитковішим — державний Укрексімбанк.

Як вже повідомляв Nota Вene, за 2020 р. обсяг облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) зріс на 20,7% або 171,35 млрд грн – до 998,73 млрд грн. Найбільше зростання портфелю ОВДП показали банки, які наростили його на 183,03 млрд грн (+54,4%) — до 519,5 млрд грн.

Total
0
Shares
Previous Article

Виручка Microsoft за квартал вперше перевищила 40 млрд дол.

Next Article

Уряд пропонує індексувати пенсії щороку 1 березня

Related Posts
Total
0
Share