ПриватБанк отримав прибуток 11,6 млрд грн за підсумками півріччя

ПриватБанк за підсумками першого півріччя декларує прибуток 11,6 млрд грн (за цей же період 2020 р — 14,04 млрд грн), у тому числі за ІІ квартал — 9,2 млрд грн і 2,4 млрд грн за І квартал, повідомляє FINBALANCE.

“У першому півріччі 2021 р вплив макроекономічних факторів, насамперед зростання доходності довгострокових казначейських паперів уряду США та зміцнення курсу гривні обумовили негативний результат від переоцінки індексованих облігацій внутрішньої державної позики, що були отримані як внесок в статутний капітал банку при націоналізації.

Ситуативний, не пов’язаний із діяльністю банку, збиток від цього портфелю за 6 місяців 2021 р склав -6,9 млрд грн. Одночасно, позитивний вплив на результати банку коливань валютних курсів частково компенсує ці збитки на 1,3 млрд грн”, — зазначає банк.

Прибуток від обслуговування клієнтів та банківських операцій за шість місяців 2021 р склав 17,4 млрд грн, що на 35% більше результатів першого півріччя 2020 р.

Обсяг коштів клієнтів у банку станом на кінець першого півріччя у порівнянні з показниками минулого року зросли на 14% до 305 млрд грн. Кількість активних клієнтів фізичних осіб за підсумками півріччя зросла на 500 тис., клієнтська база підприємців збільшилася на 76 тис., а кількість користувачів Приват24 зросла на 1,2 млн осіб. Збільшення клієнтської бази та кількості платіжних операцій забезпечили зростання комісійних доходів банку на 30% до 10,6 млрд грн.

Чистий процентний доход у порівнянні з першим півріччям минулого року зріс на 25% і становить 13,3 млрд грн. Кредитний портфель ПриватБанку у порівнянні з першим півріччям 2020 р збільшився на 11% до 62,5 млрд грн завдяки розвитку кредитування малого та середнього бізнесу.

Нагадаємо, що ПриватБанк за підсумками І кварталу 2021 р отримав прибуток 2,4 млрд грн (за цей же період 2020 р — 10,43 млрд грн). Чистий процентний дохід у порівнянні з січнем-березнем минулого року збільшився на 21% — до 6,3 млрд грн, а комісійні доходи зросли на 16% — до 5 млрд грн.

“Зміни в світовій економіці та економіці України, насамперед зростання дохідності довгострокових казначейських паперів уряду США та зміцнення курсу гривні обумовили у І кварталі року негативний результат від переоцінки індексованих облігацій внутрішньої державної позики, що були отримані як внесок в статутний капітал банку при націоналізації.

Ситуативний, не пов’язаний із звичайною діяльністю банку, збиток від цього портфелю за три місяці 2021 р. склав -6,8 млрд грн. Одночасно позитивний вплив на результати банку коливань валютних курсів частково, на 0,5 млрд грн, компенсує ці збитки. Але загалом вплив виключно макроекономічних факторів зумовив значне зниження рівня прибутку банку”, — йдеться у повідомленні банку.

Як вже повідомляло NotaВene, ПриватБанк за підсумками січня-квітня декларував прибуток 6,05 млрд грн (у тому числі за квітень — 3,66 млрд грн), тоді як за перші чотири місяці 2020 р він звітував про прибуток 17,3 млрд грн.

Total
0
Shares
Previous Article

Країни ОПЕК+ дійшли згоди про підвищення нафтовидобутку

Next Article

РНБО бере під особливий контроль 137 видів сировини

Related Posts
Читать дальше

BlaBlaCar купує українську компанію з автоматизації автобусних перевезень

Найбільша у світі онлайн-платформа для поїздок BlaBlaCar купує українську компанію з автоматизації автобусних пасажирських перевезень Octobus, повідомляє інформаційне…
Total
0
Share