Прикордонний тариф ЄС на викиди вуглецю торкнеться не тільки сталі

Європейський Союз планує запровадити витрати на викиди вуглецю для імпорту товарів, включаючи сталь, цемент і електрику, повідомляє агентство Reuters.

14 липня Європейська комісія повинна запропонувати свою політику прикордонних тарифів на викиди вуглецю. Цей крок покликаний поставити компанії ЄС нарівні з конкурентами в країнах з більш слабкою вуглецевої політикою.

Прикордонний збір буде застосовуватися в повному обсязі з 2026 р, а потенційний перехідний період почнеться з 2023 р, згідно з проєктом пропозиції, вперше опублікованому Bloomberg News пізно ввечері 2 червня. У проєкт можуть бути внесені зміни перед публікацією.

Ціна сертифікатів буде прив’язана до вартості дозволів на вуглецевому ринку ЄС і буде заснована на середній ціні аукціонів дозволів на викиди вуглецю в ЄС щотижня.

Комісія відмовилася коментувати цю пропозицію, але заявила, що цей захід буде повністю відповідати правилам Світової організації торгівлі.

Незважаючи на ці запевнення, план викликав протидію з боку країн, для яких він може поставити можливість продавати певні товари на ринок ЄС в залежність від оплати їх викидів.

Щорічно до 31 травня імпортери повинні повідомляти про кількість викидів, пов’язаних з товарами, які вони імпортували в Європу в попередньому році, і здавати відповідну кількість сертифікатів на прикордонний збір.

Якщо імпортер не може належним чином повідомити про свої викиди або кількість не може бути незалежно перевірено, кількість сертифікатів, які він повинен передати, буде засновано на значеннях за замовчуванням, йдеться в проєкті.

Неподання сертифіката спричинить за собою грошовий штраф, що втричі перевищує його вартість.

У документі говориться, що імпортери можуть вимагати зниження своїх витрат на викиди вуглецю, якщо вони знаходяться в країні, де вони вже платять ціну за викиди CO2. Китай і Каліфорнія входять в число регіонів, вже використовують системи ціноутворення на викиди CO2, хоча масштаби і рівень цін відрізняються від ЄС.

Як вже повідомляло NotaВene, Європейська комісія оголосила про початок нової системи контролю за імпортом, який потрапляє в Євросоюз через зовнішні кордони, що повинен стати важливою складовою реформування і зміцнення Митного союзу ЄС. 

Нагадаємо, що перехід на “зелене” виробництво сталі може збільшити ціни на металопродукцію на 60%. Таку оцінку оприлюднив виконавчий директор ArcelorMittal Europe Герт Ван Полвурде.

Варто зазначити, що понад 400 промислових компаній важкої промисловості і транспортного сектору уклали угоду зі скорочення викидів парникових газів для досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 р.

Угода під назвою “Партнерство Місія здійсненна” об’єднує підприємства з семи індустрій — сталеливарної, цементної, хімічної, алюмінієвої промисловості, суднобудування, авіації і вантажоперевезень. На галузі сумарно припадає одна третина світових викидів парникових газів.

Total
0
Shares
Previous Article

Ринок M&A встановив світовий рекорд - $2,4 трлн

Next Article

Країни G7 встановлюють єдиний мінімальний податок для корпорацій

Related Posts
Total
0
Share