Прийнято закон про продаж і оренду державних земель

18 травня Верховна Рада підтримала у другому читанні та в цілому законопроєкт №2195, який запроваджує обов’язковий продаж земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони, повідомляє Фінбаланс.

Документом визначено, що не допускається відчуження орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності без згоди орендаря.

Законом встановлено, що “земельні торги проводяться у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з переможцем земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу ціну за придбання прав емфітевзису, суперфіцію, або найвищий розмір орендної плати, зафіксовані під час проведення земельних торгів”.

Земельні торги проводяться в електронній торговій системі, що перебуває у державній власності. Порядок функціонування та адміністрування електронної торгової системи затверджує Кабінет міністрів.

Земельні торги проводяться не раніше 30 днів та не пізніше 45 днів з дня оприлюднення оголошення про проведення земельних торгів.

Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко заявив, що “державна й комунальна земля, підкреслюю, не сільськогосподарського призначення, продаватиметься й передаватиметься в оренду винятково на аукціоні”.

“Що стосується сільскогосподарської землі, то тут, наголошу, власник землі сам вирішує продати свою землю через аукціон чи ні. Держава його до цього ніяк не змушує. Він це вирішує тільки сам”, — зазначив міністр.

Площа кожної ділянки державної чи комунальної власності, яка виставлятиметься на електронні торги, не перевищуватиме 20 га.

Нагадаємо, що 28 квітня Верховна Рада завершила законодавче оформлення земельної реформи. Законопроєкт №2194 “Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин” було розроблено з метою удосконалення процедур складання документації із землеустрою, усунення надмірного державного втручання у здійснення землеустрою та оцінки земель в Україні та спрощення умов доступу до земельних ресурсів для громадян та підприємців. 

Як вже повідомляло NotaВene, експерти “Аграрного союзу України” прогнозують, що в нашій країні запровадження ринку сільскогосподарської землі нагадуватиме ситуацію в Румунії. Там перші два-три роки спостерігався ажіотаж, а потім попит трохи спав і все стало на своє місце. В “Аграрному союзі України” вважають, що близько 90% власників паїв не поспішатимуть продавати свої ділянки. Чекатимуть з покупкою агрохолдинги, щоб за рахунок зменшення попиту збити ринкову ціну.

Варто зазначити, що, на думку експертів, законопроєкт № 2194 створює значний ризик знищення залишків дикої природи України. У рамках земельної реформи органи місцевого самоврядування отримують не тільки орні землі, але і луки, степи та ліси, розташовані на сільськогосподарських територіях. Але проєкт закону не впроваджує обмеження, необхідні для охорони таких природних екосистем.

Total
0
Shares
Previous Article

Рада звільнила Степанова з посади міністра охорони здоров'я

Next Article

ВВП єврозони в І кварталі скоротився на 0,6%

Related Posts
Total
0
Share