Прийнято закон про досудове розслідування в електронній формі

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт президента Володимира Зеленського №5246 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування.

Закон створює інформаційно-телекомунікаційну систему досудового розслідування. Вона забезпечить створення, збирання, зберігання, пошук, обробку і передачу матеріалів та інформації в кримінальних процесах. Нею зможуть користуватися слідчі, дізнавачі, прокурори, слідчі судді, суд, захисники та інші учасники кримінального провадження для реалізації своїх повноважень, прав та інтересів.

Матеріали досудового розслідування, які знаходяться в цій системі, будуть передаватися в електронній формі. Однак за рішенням слідчого, дізнавача, прокуратури, слідчого судді або суду їх можуть передавати і в паперовій формі.

Підписані та узгоджені за допомогою електронного підпису документи в системі та їх копії в електронній та паперовій формі будуть визнаватися оригіналами.

“Несанкціоноване втручання в роботу інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування тягне за собою відповідальність, передбачену законом”, — йдеться в документі.

Як вже повідомляло NotaВene, щоб реформувати судову систему, слід відразу оновлювати органи досудового слідства, адвокатуру та власне суди. Сам же суддівський корпус має отримати незалежність, і діяти самоврядно.

Недовіра до органів судової влади є однією з причин, чому Україну минають іноземні інвестори. Шкодить це й вітчизняному бізнесу. Реформу судової системи Україна почала ще в 2016 р. На папері проєкт виглядав добре, однак його втілення успіху поки не принесло. Це сталося через те, що, отримавши повноваження, політики прагнули контролювати суди, для чого, перш за все, намагались розставити лояльних до себе людей у Вищій раді правосуддя та Вищій кваліфікаційній комісії — установах, які відбирають і звільняють суддів, зазначає адвокат, керуючий партнер юридичної компанії Questa Group Сергій Клєц.

Total
0
Shares
Previous Article

В Україні 90% енергоблоків ТЕС працюють понад встановлений термін

Next Article

Законопроєкт про надрокористування пройшов перше читання

Related Posts
Читать дальше

Фонд державного майна починає приватизацію комбінатів хлібопродуктів

Фонд державного майна призначив на 7 травня онлайн-аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу державного підприємства “Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів”,…
Total
0
Share