Прибуток великих промпідприємств Китаю зріс на 42%

У січні-жовтні 2021 р сукупний прибуток великих промислових компаній Китаю збільшився на 42,2% (рік до року) і досяг 7,16 трлн юанів, повідомляє агентство xinhua з посиланням на дані державного статистичного управління КНР.

Темпи зростання показника продовжили сповільнюватись восьмий місяць поспіль.
Слід зазначити, що китайський держстат до великих відносить промпідприємства з річним виторгом понад 20 млн юанів (3,1 млн доларів США).

Прибуток державних підприємств у січні-жовтні збільшився на 74,2% у річному вираженні, приватних — на 30,5%.

Зростання було відзначено у 32 галузях з 41. У тому числі сукупний прибуток виробників нафти і газу злетів на 263% у річному вираженні, вугілля — на 210%, представників чорної металургії — на 132%, кольорової — на 162%.

Щодо січня-жовтня допандемійного 2019 р сумарний прибуток великих промпідприємств зріс на 43,2%. Середньорічні темпи підйому за два останні роки становлять 19,7%, наводить дані держстату агентство xinhua.

У жовтні поточного року прибуток провідних підприємств КНР піднявся на 24,6% у річному вираженні — до 818,74 млрд юанів. Темпи зростання показника прискорилися порівняно з підйомом на 16,3% у вересні.

Нагадаємо, що китайська влада оголосила про заходи підтримки економіки, відмовившись від агресивних монетарних стимулів, що створюють бульбашки. Поступове скорочення грошових вливань з боку Народного банку Китаю чинить тиск на ризикові і сировинні активи.

Варто зазначити, що ВВП Китаю в першому кварталі зріс на 18,3% в порівнянні з аналогічним періодом роком раніше.

Як вже повідомляло NotaВene, китайські компанії контролюють понад 30% ринку розумних колонок, смартфонів, камер відеоспостереження, персональних комп’ютерів, побутових кондиціонерів і пральних машин. У групі з 15 товарів і послуг китайські компанії займають лідируючі позиції на світовому ринку в 13 випадках.

Total
0
Shares
Previous Article

Середня вартість закордонних подорожей у всьому світі зросла до 1500 дол.

Next Article

Суд повернув державі Запорізький титано-магнієвий комбінат

Related Posts
Total
0
Share