Прибуток найбільшого банку Європи зріс на 79% на тлі відновлення економіки

27 квітня міжнародний банк HSBC Holdings PLC відзвітував про більший, ніж очікувалось, квартальний прибуток і поліпшив прогноз кредитних збитків на 2021 рік на тлі активної вакцинації населення на ключових для банку ринках, повідомляє Financial Times.

Найбільший банк Європи за розміром активів за перші 3 місяці отримав 5,78 млрд дол. прибутку (до оподаткування) в порівнянні з 3,21 млрд дол. за аналогічний період 2020 р. Тим самим значно випередив прогнози ринку на рівні 3,35 млрд дол. Виручка впала на 5% до 13 млрд дол., що трохи вище очікуваних 12,6 млрд дол.

HSBC заявив, що збільшення чистого прибутку за перший квартал на 79% зумовлено скороченням резервів по безнадійних кредитах. А поліпшення економічних перспектив трохи більше, ніж через рік з початку пандемії допомогло компенсувати удар по доходах через низькі відсоткові ставки.

“Економічні перспективи покращилися, хоча невизначеність залишається, — сказав виконавчий директор HSBC Ноель Куїнн. — Ми зберігаємо хорошу динаміку в другому кварталі, зберігаючи при цьому консервативні позиції щодо капіталу, фінансування, ліквідності і кредиту”.

Резерви під очікувані кредитні збитки також продовжували знижуватися з пікового значення в 2020 р. Банк створив резерви на суму 400 млн дол. для покриття безнадійних боргів, що накопичилися під час пандемії. У першому кварталі минулого року було виділено 3 млрд дол.

HSBC, який отримує значну частку прибутку в Азії, тепер очікує, що втрати по кредитах в 2021 р. в цілому будуть нижчими середньострокового прогнозу в 30-40 базисних пунктів, зробленого в лютому.

Банк також повідомив про продовження переговорів про продаж банківського бізнесу у Франції, відзначивши, що остаточне рішення поки не прийнято. У березні повідомлялось, що HSBC знаходиться у фінальній стадії переговорів про продаж підрозділу інвестфонду Cerberus.

Нагадаємо, Міжнародне рейтингове агентство Fitch покращило прогноз зростання світового ВВП у 2021 р. до 6,1%. Причинами покращення прогнозу є посилення фінансової підтримки з боку влади, адаптація економік і нарощування темпів вакцинації. Раніше експерти прогнозували зростання на 5,3%.

Як вже повідомляло NotaВene, аналітики Deutsche Bank поліпшили прогноз по динаміці світової економіки і тепер прогнозують, що в 2021 р. світовий ВВП виросте на 6,8%, а в 2022 р. — на 4,6%, говориться в звіті банку. У листопаді 2020 р. це експерти прогнозували зростання ВВП в 2021 р. на 5,9%, а в 2022 р. — на 4,5%.

Сприятливими факторами для економіки вони називають прогрес в контролі над пандемією COVID-19 і вакцинацію, що може найближчим часом сформувати колективний імунітету, а також широкомасштабні заходи підтримки економіки в США і Європі. Крім того, аналітики вказують на величезні накопичені заощадження і відкладений попит, які будуть звільнятися в міру просування в вакцинації.

Total
0
Shares
Previous Article

Нафтогаз зробив пропозицію річної ціни на газ 30 збутовим підприємствам

Next Article

Американська компанія українського підприємця купила виробника малих супутників з Південної Африки

Related Posts
Total
0
Share